Kuchařosatan

Proč mají čeští policisté nášivku na jednom rukávu a američtí policisté na obou rukávech?

Nejlepší odpověď
annas

Proč? Někdo je navrhl. Od příštího roku budou u nás uniformy
nové, nebo moderrnizované.

Ale uniformy mají í společné prvky, například rukávovou policejní nášivku, nápisy, identifikační čísla nebo hodnostní označen atd. .

ttps://www.po­licie.cz/clanek/po­licie-navenek-uniformy-uniformy.aspx

Co vyhovuje našim zvyklostech, nemusí vyhovovat americkým policajtům a naopak.

Další odpovědi
led

Američania sú vyznávači rôznych označení a nápisov vyjadrujúcich príslušnosť k…, čim viac tým lepšie. Platí to aj u polície, len sa pozrite koľko ozdôb "serepetičiek majú na uniformách. V Europe je dôležitejší obsah (človek) vo vnútri uniformy a jej praktická účelnosť, než byť modelom módnych pódií.

Edison

To se zeptej toho, kdo ty uniformy navrhoval. Může to mít v obou případech historické důvody.

Ale jak koukám na obrázky, tak systém máme podobný. Náš policista má na jednom rukávu označení příslušnosti k policii, na druhém ke speciálnímu útvaru. Na US uniformách má na jednom rukávu označení příslušnosti k policii a to podle města, okresu, státu… na druhém jsem viděl vlajku USA.

Zdroj: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=uniforma+a­merick%C3%BDch+po­licist%C5%AF&i­e=utf-8&oe=utf-8&rls=%7Bmoz:­distributionID%7D:%7Bmo­z:locale%7D:%7Bmoz­:official%7D&tbm=is­ch#imgrc=TpK3i-LS6gbwzM:

ivzez

Protože americké uniformy nejsou české a naopak.

marci1

Aby čeští policisté věděli, kterou ruku nemají používat. 🙂

isteron

Američania majú na to, majú vyšší rozpočet.

Edison

Mě udivuje, že jste si asi ani neotevřeli ten link ode mě, kde je vidět, jak to máme třeba právě my.

led

No neviem, ako by ste reagovali, keby vás zastavila na ceste policajtka v uniforme Dámské Policie… z vášho odkazu 🙂

Edison

S dánskou policií jsem se už setkal…

Edison

S dámskou policistkou taky. Těm holkám to dost často setsakra sluší. 😁

ivzez

S tou z toho Vašeho odkazu?

Edison

Tam je policajtů…

ivzez

Myslím tu „zahalenou“.