Belatrix

Proč mají bulimičky ve většině případů stále nadváhu, i když skoro vše vyzvrací(apod.)?

Myslím tím, že se již dlouho zamýšlím proč jsou bulimičky stále oplácané, nebo spíše postavově v normálu, když respektive vše, co sní hned vyzvrací nebo „dají pryč“ jiným způsobem? Anorektičky nic nejí, tudíž přibrat nemají z čeho, ovšem bulimičky, co sní hned dají pryč, tak proč mají i po delší době své nemoci stejnou postavu jako na začátku?

Nejlepší odpověď
briketka10

je to právě naopak

Při bulimii člověk záchvatovitě přijímá velké množství potravy, které následně vyzvrací. Podobně jako anorexie se nejčastěji objevuje u dívek kolem 13. – 20. roku života.
Bulimici jsou zděšeni tím, kolik kalorií dostali do svého těla, proto okamžitě zahajují drastické diety, zvrací a používají projímavé preparáty. Takovéto stavy jsou pro zdraví velice škodlivé a musí se léčit psychoterapií.
Bulimie, stejně jako anorexie, postihuje muže v mnohem menší míře než ženy.
zdroj :
http://bulimi­e.zdrave.cz/
Doplňuji:
je to právě naopak bylo myšleno pro ttrrudy,
jak napsala, že nic nepřijímají..

Další odpovědi
ttrrudy

Protože tím, že tělu nedávají žádnou výživu tak si dělá zásoby a ukládá si je do tukové tkáně. Tělo je velmi inteligentní, ale také líné. Bulimičky už něco do těla příjmou, zahájí se nějaký proces. Navíc pokud toto bulimičky provádí tělu pravidelně tak ono si na to zvykne, počítá s tím. A tak když do sebe něco naházíte tělo ví, že má jen pár minut aby si z toho něco vzalo a uložilo.Tito lidé mají jiné zažívání než zdravý člověk, kterému trvá 20 minut než začne trávit. Nejlepší je jíst pravidelně naučit na to tělo. Pak nemá důvod dělat si zásoby, když ví že dostane svůj příděl.

marci1

Bulimia nervosa je psychicky podmíněná porucha stravovacích návyků, která je charakteristická opakovanými projevy takzvaných záchvatů přejídání. Během těchto záchvatů nemají postižení žádnou kontrolu nad svým jednáním a nad množstvím konzumované potravy. Vyvrcholením těchto stravovacích excesů, při nichž bývá bez ladu a skladu přijato neuvěřitelné množství pokrmů, bývá často úmyslně vyvolané zvracení, aby se předešlo nadváze. Navíc bývají zneužívána projímadla, drženy diety a prováděny odtučňovací kúry. Záchvaty není možné potlačit silou vůle, následkem čehož nemocní sami sebe podceňují a trpí celkovými pocity viny. V období mezi záchvaty pacientky přísun potravy většinou extrémně potlačují. Postižení někdy také trpí depresemi, ale ne tak často jako anorektici.
Na rozdíl od pacientů s anorexií bývá hmotnost bulimiků většinou normální, případně vyšší, jejich váha se ovšem mění jako na horské dráze, neboť její nevyhnutelné přibrání bývá vyrovnáváno prostřednictvím přísných diet a odtučňovacích kúr. Pouze u jedné třetiny pacientek bývá pozorováno vynechání menstruace (amenorrea). Stejně jako u anorexie se také zde pacienti trvale a přehnaně zaobírají vlastní postavou a hmotností. Pacienti navíc často experimentují se svým tělem pomocí projímadel (laxancia), močopudných prostředků (diuretika), prostředků potlačujících chuť k jídlu (anorektika), někdy dokonce pomocí hormonů štítné žlázy. Bulimici mají často sklon k sebepoškozujícímu jednání (způsobují si zranění, vytrhávají si vlasy atd.)

briketka10

ttrudy
Pokud se o kaloriích mluví v souvislosti s
výživou, obvykle se pojmem kalorie míní
kilokalorie.
proto to mé doplnění, jinak
nic proti tvé odpovědi nemám..