Avatar uživatele
Damiana

Proč mají Baby Jagy chaloupku právě na Muří nožce?

Doplňuji:
Pro šťouraly – taky jsem nejdřív myslela, že kuří, ale často se používá i Muří, což by měla být noha z jakéhokoli ptáka, ale musí prý mít drápy, takže ne třeba z kachny 🙂 Teď jsme vydedukovali, že Baba Jaga měla chaloupku na této noze zejména proto, aby s ní mohla běhat volně po lese (Krása nesmírná)…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, aramah, VampGirl, tom004, Drap před 4485 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

já znám ty ,co ji maj na kuří nožce :D:D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

No přece, aby se mohly otáčet.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
karel4

nenašli kuřecí tak tam dali muří

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Protože,kdyby ji měla na pevném základě,tak by si nemohli samou radostí s babou zařádit,nebo se pořádně vyvztekat.No,a jak by k tomu ta chaloupka přišla,být o tyto radovánky ochuzena. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Tak to vím úplně přesně, proč mám chaloupku na ty muří nebo kuří noze, protože......­.........

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Ze dvou základních důvodů.
Rozhled, zda nejde lesem nějaká ta pozitivní pohádková osoba a aby neměla podlahu chaloupky tak blízko na zemí – tedy kvůli vkhkosti která v lesích bývala velká.
Podstata chůze – pohybu chaloupky po lese je dána z hygienických důvodů – když to okolo chalupy moc smrdělo, odešla i s chalupou jinam. tento zvyk u mnoha lidí ale přetrvává, jen s tím, že ten odpad do lesa vozí aby to jim nesmrdělo okolo jejich chalupy.
Tvar nohy byl dán ale místem, kde převážně baba žila. Kachní s plovákovou blánou v okolí mokřadů, nohu kura zas na sušších místech, ale s napadanými stromy na zemi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rtepp

http://www.go­ogle.cz/search?q=kachna&­hl=cs&prmd=im­vns&tbm=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&e­i=N-sNT-DUCcnN4QSpisH6BQ&sqi=2&v­ed=0CEUQsAQ&biw=1333­&bih=686#hl=cs&tbm=is­ch&sa=1&q=noha+kachny&pb­x=1&oq=+noha++kachny&a­q=0&aqi=g1&aq­l=&gs_sm=c&gs_u­pl=58189l66395l0l69225l8­l8l0

Ale kachna má také drápky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

No přece proto, aby šla otočit „k lesu čelem, k Ivanovi zády“.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek