Damiana

Proč mají Baby Jagy chaloupku právě na Muří nožce?

Doplňuji:
Pro šťouraly – taky jsem nejdřív myslela, že kuří, ale často se používá i Muří, což by měla být noha z jakéhokoli ptáka, ale musí prý mít drápy, takže ne třeba z kachny 🙂 Teď jsme vydedukovali, že Baba Jaga měla chaloupku na této noze zejména proto, aby s ní mohla běhat volně po lese (Krása nesmírná)…

Nejlepší odpověď
hanulka11

já znám ty ,co ji maj na kuří nožce :D:D

Další odpovědi
Drap

No přece, aby se mohly otáčet.

karel4

nenašli kuřecí tak tam dali muří

tom004

Protože,kdyby ji měla na pevném základě,tak by si nemohli samou radostí s babou zařádit,nebo se pořádně vyvztekat.No,a jak by k tomu ta chaloupka přišla,být o tyto radovánky ochuzena. 🙂

aramah

Tak to vím úplně přesně, proč mám chaloupku na ty muří nebo kuří noze, protože......­.........

venkovan

Ze dvou základních důvodů.
Rozhled, zda nejde lesem nějaká ta pozitivní pohádková osoba a aby neměla podlahu chaloupky tak blízko na zemí – tedy kvůli vkhkosti která v lesích bývala velká.
Podstata chůze – pohybu chaloupky po lese je dána z hygienických důvodů – když to okolo chalupy moc smrdělo, odešla i s chalupou jinam. tento zvyk u mnoha lidí ale přetrvává, jen s tím, že ten odpad do lesa vozí aby to jim nesmrdělo okolo jejich chalupy.
Tvar nohy byl dán ale místem, kde převážně baba žila. Kachní s plovákovou blánou v okolí mokřadů, nohu kura zas na sušších místech, ale s napadanými stromy na zemi.

rtepp

http://www.go­ogle.cz/search?q=kachna&­hl=cs&prmd=im­vns&tbm=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&e­i=N-sNT-DUCcnN4QSpisH6BQ&sqi=2&v­ed=0CEUQsAQ&biw=1333­&bih=686#hl=cs&tbm=is­ch&sa=1&q=noha+kachny&pb­x=1&oq=+noha++kachny&a­q=0&aqi=g1&aq­l=&gs_sm=c&gs_u­pl=58189l66395l0l69225l8­l8l0

Ale kachna má také drápky.

anonym

No přece proto, aby šla otočit „k lesu čelem, k Ivanovi zády“.