huxa

proč má zamilovanost efekty takové, jaké má?

Přece to odporuje logice. Zamilovanost má pomáhat vyhledávat správné jedince, kteří jsou vhodní k zplození vašeho potomka, tak proč tedy, když nejste vedle osoby, do které jste zamilovaní, je vám naprosto špatně a propadáte depresím? To přeci mohlo v dávných dobách akorát uškodit…

Odpovědi
Fyzik

Nene. Zamilovanost měla vést k tomu, že chtěl samec za každou cenu k milované, v jeskyni pak zasel semínko a o ženu se už dále nestaral. Fakt, věděcky prokázáno. :)