Kaxx

Proč má většina gymnazii pod zaštitou Univerzitu Karlovu?

Nevím jak je to přesně napsané, ale skoro na každe škole je to napsané.. Předem děkuji za odpověd :)

Nejlepší odpověď
annas

Víte, co je záštita? 1. ochrana 2. ten, kdo poskytuje ochranu. 3. .čestná funkce záležící v podpoře nějaké akce, v reprezentační účasti při ní ap.

Nějak jsem otázku nepochopila. Možná gymnázia doporučují studium na UK, české nejprestižnější í univerzitě. Nebo studenti oboru učitelství na UK chodí na praxi na určitá gymnázie.