Paetur

Proč má většina dokumentů zrovna cca 45 minut?

Mají na to vliv TV kanály?

Nejlepší odpověď
gecco

Samozřejmě, že na to mají vliv TV kanály, mnohé dokumenty vznikají v jejich produkci…
😉
A je to proto, že cca 45 minut je tak akorát pro divaky – udržení pozornosti…
Koneckonců – i školní hodina je tak dlouhá…
😉

Další odpovědi
Kepler

Jestli na to mají vliv TV nevím, ale myslím, že kratší metráž by byla nedostatečná na to, aby se uvedlo vše podstatné a příliš dlouhá by zase neudržela pozornost. Takže je to asi takové optimum.

ivzez

Podle mne je 45 minut optimální délka. Při delších dokumentech
by diváci neudrželi pozornost (z čeho myslíte že byla stanovena délka
vyučovací hodiny?) a do kratších by se nevešlo vše podstatné.

Bacon

Nevím jak u dokumentů, ale u seriálů je standardních cca 42 – 45 minut, a to z toho důvodu, aby se do hodinového bloku vešlo 15 minut reklamy.

nyjono

Bacon, jak to myslíš?