štamgast

Proč má spousta argentinců německé příjmení?

Například Steiner, Mayer, Schwartzman, Schwank, Schneiter…

Nejlepší odpověď
ten který je

V Argentině je silná německá komunita. V této zemi žije také nejvíce Čechů z celé Latinské Ameriky,kteří se věnují velkochovu hospodářských zvířat.Obě komunity směřovali do Argentiny hlavně po druhé světové válce.

Další odpovědi
led

Sú to potomci nemeckých prisťahovalcov, (tj. aj z rakúska, švajčiarska a ďalších „germanizovaných“ krajín)

anonym

Mnoho Němců utíkali před spravedlností za zvěrstva, které napáchali za II. sv. války v Evropě a nejen tam.