Proč má „smrtka“ za pracovní nástroj kosu?!

Nože,oštěpy snad byly dříve,než zmiňovaná kosa!

Nejlepší odpověď
Alesh

No jasný, ale ta představa té smrtky, jak ve velkém kosí jedince jak stébla trávy, je přece do jisté míry fascinující, ne? Proto si to, podle mě, takto lidé vymysleli. Když byly epidemie nebo války, kde prakticky naráz umíraly tisíce lidí, tak je prostě ta smrt kosila. To by se upíchala, kdyby je měla propichovat.

Další odpovědi
ratava

Postava Smrti zahalená v kápi je nejčastěji zobrazována s kosou, která slouží jako nástroj ke sklizni duší. (http://www.tsvi­ny.cz/files/ts_lis­ty/tsl_05_11.pdf)
Nic víc jsem nenašla… Možná je to nějaký obrazný výraz ve smyslu nebeská sklizeň, nebo tak nějak, jako když se sklízí obilí, co se urodilo, tak se stejně sklízí věřící… U jedné sklizně se nejdříve zaseje semínko pšenice, žita… u druhé semínko víry :o)

B-25 Mitchel

Protože sní vraždí!!!

Děda Louda

Určitě by docela dobře fungoval i vozembouch.

bolak

Koukal jsem na internetu a prej je to proto že neudělala papíry na kombajn. Né a teď vážně, bál by ses smrťáka kdyby jeho pracovním nástrojem byla zobcová flétna?

http://www.you­tube.com/watch?v=J2cvf-DZ3RQ

Yūñğ Āūtīßtā

nah, krysař má taky flétnu a působí tajemně a strašidelně D:

anonym

To ne,to bych se nebál,ale takové tympány,to by bylo něco!