Avatar uživatele
SimakPida

Proč má procesor vysokou teplotu (69 stupňů) ačkoliv je počítač na ploše a nic zatěžujícího neběží.?

Dnes jsem na procesor nanesl kvalitní teplovodivou pastu.Chladič je dokupován také kvalitní.Skříň je naprosto zbavena prachu a nečistot.Jedná se o procesor Intel Core 2 QUAD Q8400.Je zajímavé že program speedfan ukazuje vytížení 100 % ale správce úloh ukazuje max.10 %.Napadlo mě jestli to nemuže zpusobit paměť RAM-mám dva moduly každé o kapacitě 2 GB.
Doplňuji:
Děkuji za radu.Problém jsem již vyřešil,byl softwarového rázu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? RedC22 před 4108 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

Tento jev je popisován na tomshardware. Je ten dokupovaný chladič připevněn svým vlastním zádržným mechanismem, nebo starým z originálního chladiče? Intelácké rámečky na chladič, zachycované k desce plastovými kolíky, se po čase deformují a styk chladiče s CPU je pak nedokonalý. Doporučuji zrevidovat. Mně se stalo něco podobného s daleko starším CPU od AMD, který dodneška používám. Stále se přehříval a často docházelo k resetům, snad 6× jsem sundal a zase nasadil chladič, nakonec jsem teplotu musel držet v mezích snížením napětí VCore. Takto jsem fungoval několik let, až jsem byl nucen kvůli něčemu opět chladič sundat a k mému překvapení po zpětné montáži teplota klesla o 20–25°C. Takže těch 6 předchozích pokusů jsem prostě chladič nasadil nedobře nebo nedokonale. A mimochodem, teplovodivé pasty se má nanášet minimum, aby ta vrstva byla téměř průsvitná – ona totiž až tak dobře teplovodivá není (v porovnání s kovem heatspreaderu CPU a hmoty chladiče) a podle vztahu o tepelné vodivosti tělesa pak nastupuje rozměr (délkový) hmoty, čím méně, tím lépe.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet