Rozamunda

proč má pes Čau – Čau fialový jazyk ?

Nejlepší odpověď
anonym

Čaučau má modrý jazyk různé intenzity. Ze známých plemen jej můžeme spatřit
už jen u eurasiera a šarpeje.
Šarpej pochází také z Číny a Euroasier je novodobé plemeno vzniklé křížením špice a čaua.( tmavý jazyk euroasier zdědil po čauovi).
To, že čauové mají modrý jazyk, je zapříčiněno zvýšenou pigmentací celé ústní dutiny.
U čaua se pigmentace rozšířila nejen na dásně a pysky, ale právě také na jazyk.
Protože i některé druhy medvědů žijících v Číně (a v Asii) mají tmavý jazyk, vznikla
v Číně legenda, že čau
je potomkem této šelmy a má proto údajně mnoho zděděných „medvědích“ vlastností.
Pravdou je, že jen zlomek jedinců tohoto plemene se choval k účelům loveckým, hlídacím, k tahání saní ap. Většina těchto psů byla po staletí držena v klecích jako zdroj živočišných proteinů (tedy jako jateční zvíře) a na kožešinu.

Další odpovědi
Bad Wolf

Proč má pes čau čau modro-černý jazyk se nepodařilo zjistit, ale podle legendy jsou v jeho předcích i medvědi, kteří mají tmavý jazyk.
Doplňuji:
http://vyberpsa­.cz/plemena/cau­cau
http://knihy-a.cz/4952/6-nejpodivnejsich-plemen-psu