leas

Proč má muž varlata venku a ne uvnitr těla?

Priroda je moudra a vsechno ma nejaky duvod proc tomu tak je,ale na tohle sem neprisel a nechapu. Zeny prece maji vsechny dulezite organy skryte uvnitr tela ,aby nebyly ohrozeny – to ma logiku. Jak je mozne ,ze toto nejzranitelnejsi misto u muzu je tak odhaleno? Kazdy si muze prastit ,kopnout atd. Dle meho by mel byt sourek s varlaty ukryt take v brise a venku by mel byt pouze penis.. Vi nekdo proc tomu tak je?

Nejlepší odpověď
annas

Ke svému dobrému fungování potřebují mít varlata teplotu mezi 34 a 35 °C. Při vyšších teplotách se tvorba spermií utlumuje a při dlouhodobém působení vyššího tepla může dojít až k trvalé neplodnosti. V posledních letech se v této souvislosti hodně mluví a píše o tom, že je pro muže vhodnější spodní prádlo typu trenýrek než klasické slipy, protože šourek je ve volnějším prádle méně zahříván.

Varlata jsou právě kvůli teplotě umístěna v šourku vně těla. Jejich teplotu si tělo umí částečně regulovat pomocí změny napětí stěny šourku. Při stažení šourku se varlata přitáhnou blíže k tělu, kde se jejich teplota zvýší. Při povolení stěny šourku naopak teplota uvnitř poklesne.

Zdroj: http://www.ro­dina.cz/clanek7772­.htm

Další odpovědi
Lenjička

Je tomu tak proto, protože ve varlatech dozrávají mužské pohjlavní buňky – spermie. Ty potřebují pro správný vývin teplotu kolem 34°C (potom putují do lidského těla se „dodělat“). Lidské tělo má kolem 36°C, a to je na tu první fázi moc.
U žen se pohlavní buňky – vajíčka – vyvíjejí trochu jinak. Při narození jsou již napůl hotová, takže jde jen o to dovivinutí, které může probíhat uvnitř těla.

Jinak lidský plod je v mteřské děloze nejprve žena a má všechno uvnitř, teprve když začnou působit mužské hormony, vaječníky se přemění na varlata a sestupují právě dolu – do šourku. U novorozeňat – chlapečků – se pak kontroluje, jestli varlátka sestoupila včas 🙂

chudst

Zkraceno: Je to kvuli snizeni teploty, jez je nutne pro spravny vyvoj spermii.

Trosku rozepsano:
Varlata se od narození přibližně do začátku puberty nacházejí částečně v břišní dutině, odkud právě na začátku puberty sestupují dolů do šourku. Tuto skutečnost by měl kontrolovat pediatr na preventivní prohlídce. Sestoupení či švěšení varlat způsobí, že varlata mají o několik stupňů nižší teplotu, než je teplota těla. Toto snížení teploty je nutné pro správný vývoj spermií a tedy funkce varlat.

A dalsi info viz zdroj.

Zdroj: http://www.004­.cz/pohyby-sourku-a-varlat

anonym

Podívejme,dvě ženy a jak se vyznají! 🙂

leas

hm, je to pravda, ovsem mohlo to byt zarizeno uplne jinak a varlata mohla byt uvnitr. Neni to odpoved na mou otazku proc jsou tak zranitelna. Zda se mi to spatne vymyslene..Je to nelogicke, nemyslite?

Kerberus

Pouze vaše teoretická úvaha. S tím nic nenaděláte. Příroda zařídila, můžete jen přemýšlet. Uvnitř těla je teplo, takže spermie by neplnily svou funkci. To by bylo větší zlo … kolik procent mužů utrpí úraz v této části těla?

leas

nepocitane 🙂 ne jen mi to proste prijde nelogicke ,jako kdyby sme meli jen kuzi misto lebky tzn. nechraneny mozek nebo zeny vajecniky na brise-to je podobne tem varlatum. proste nechraneny ,presto dulezity a snadno zranitelny organ. :(