Proč má mrazák s ledem vyšší spotřebu?

V různých příručkách o úspoře energie v domácnosti je to jeden z bodů, který se objevuje snad ve všech. A taky to většina lidí tvrdí. Ale nepovedlo se mi najít fyzikální důvod.

Odpovědi
zmimi

Možná i proto,že třeba kvůli ledu špatně dolíhají dvířka s těsněním.Kvůli vrstvě ledu se častěji zapíná kompresor.

Lídye

No třeba to bude tím, že ledový obal působí jako izolace vnitřního „tepla“ a termostat je tím oklamán a proto kompresor běží a běží… a ČEZ vám děkuje za vytvoření zisku.

Zdroj: vlastní hlava

Jirka P.

Jednak je tam vlastní tepelná kapacita toho ledu, druhak ten led izoluje výměník od vnitřního prostoru mrazáku, což znamená nutnost mrazit na nižší teplotu (aby vnitřní prostor mrazáku měl aspoň nastavenou) a tím nižší účinnost mrazáku (nižší teplota/rozdíl teplot).