ooommmm

Proč má většina mobilů zadní kameru na straně a ne uprostřed?

Uprostřed by to člověk nezakrýval prstem a lépe by šlo odhadnou, jak po určitém držení telefonu bude fotka vypadat.

Odpovědi
Hufnágl

Ne každý mobil má kameru umístěnou na straně. Třeba Samsung Galaxy A3 ji má uprostřed.

mosoj

Nemáš pravdu. Více místa pro držení bez zaclánění objektivu je, když je objektiv v horním rohu. Nicméně živý náhled vidíš na displeji, tak o co jde. Úchop pro focení si musíš zažít jako téměř vše.

Vojta24

  1. praktičtejší je mít ji v rohu – při svislém držení telefonu ji tak snadno nepřekryješ prstem, musel bys ho nepřirozeně vychýlit, a v horizontálním režimu máš více místa na zadní straně, o které můžeš telefon v levé dlani opřít) – zkrátka je to praktičtější
  2. ale atraktivnější je mít ji uprostřed – praktické to není ale vypadá to líp

Tyto dva přístupy se na trhu vyskytují v hojném zastoupení, můžeš si sám vybrat, který tě víc oslovuje.

ooommmm

mosoj: teda nevím, nevím s tím míste. Každopádně o co jde? O to, že když třeba natáčíš a hodně s mobilem pohybuješ, tak obraz nevypadá tak jak bys očekával, protože nemáš čočku uprostřed.

ooommmm

Hufnágl: taky už jsem nějakou takovou viděl, ale jsem to jen výjimky. I ty nejlepší fotomobily mají kameru většinou uprostřed. Pro jistotu jsem otázku upravil, ač i před tím bylo jasné o co mi jde.