Avatar uživatele
ooommmm

Proč má většina mobilů zadní kameru na straně a ne uprostřed?

Uprostřed by to člověk nezakrýval prstem a lépe by šlo odhadnou, jak po určitém držení telefonu bude fotka vypadat.

Zajímavá 0 před 1334 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hufnágl

Ne každý mobil má kameru umístěnou na straně. Třeba Samsung Galaxy A3 ji má uprostřed.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Nemáš pravdu. Více místa pro držení bez zaclánění objektivu je, když je objektiv v horním rohu. Nicméně živý náhled vidíš na displeji, tak o co jde. Úchop pro focení si musíš zažít jako téměř vše.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vojta24

  1. praktičtejší je mít ji v rohu – při svislém držení telefonu ji tak snadno nepřekryješ prstem, musel bys ho nepřirozeně vychýlit, a v horizontálním režimu máš více místa na zadní straně, o které můžeš telefon v levé dlani opřít) – zkrátka je to praktičtější
  2. ale atraktivnější je mít ji uprostřed – praktické to není ale vypadá to líp

Tyto dva přístupy se na trhu vyskytují v hojném zastoupení, můžeš si sám vybrat, který tě víc oslovuje.

Upravil/a: Vojta24

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ooommmm

mosoj: teda nevím, nevím s tím míste. Každopádně o co jde? O to, že když třeba natáčíš a hodně s mobilem pohybuješ, tak obraz nevypadá tak jak bys očekával, protože nemáš čočku uprostřed.

před 1334 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ooommmm

Hufnágl: taky už jsem nějakou takovou viděl, ale jsem to jen výjimky. I ty nejlepší fotomobily mají kameru většinou uprostřed. Pro jistotu jsem otázku upravil, ač i před tím bylo jasné o co mi jde.

před 1334 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet