holczynka

Proč má meloun vždy jednu čtvrtinu krémově zažloutlou a poškrábanou?

Nejlepší odpověď
salsa verde

krémově zažloutlá plocha a mírně poškrábaná, taky někdy špinavá od hlíny-touto plochou ležel meloun na zemi.
Doplňuji:
Na tuto plochu nedopadaly žádné sluneční paprsky a chybí zelené listové barvivo chlorofyl. Proto plocha není zelená jako zbytek melounu kde právě sluneční paprsky dopadaly.

Další odpovědi
oromis

Tato část melounu je totiž vystavena přímému žáru slunce, které meloun vybělí. Zároveň meloun popuká a do vzniklých štěrbin se posléze dostane špína, která se na ostatních hladkých částech melounu nezasekne.

01Ricco

Pravdu má salsa verde.

Leontyn

Souhlas, pravdu má Salsa Verde