Werwolfo

Proč má loď kulatá okna?

Nejlepší odpověď
annas

Kuhové sklo v okně je uložené v kovovém rámu, který je přišroubován bezpečně do bočního i trupu lodi. Je to vlastně nejsilnější a nejtěsnější způsob ochrany lodí proti vniknutí vody, .Rovněž při změně tlaku v ponorkách stejně jako na vesmírné lodi.

Na lodích také kvůli tomu, aby v kotvištích nebylo loď příliš vidět, aby skrz okna nepronikalo světlo ven, – jakási ochrana před nepřátelskou palbou – v případě ohrožení. .

Takže, proč jsou kulatá? Vzhledem k tomu, že „kolo“ strukturálně vytvoří nejsilnější a nejtěsnější těsnění mezi sklem a rámem.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://an­swers.yahoo.com/qu­estion/index%3Fqid%3D­20100418084534A­Af7xK9&prev=/se­arch%3Fq%3Dwhy­%2Bthe%2Bboat%2Brou­nd%2Bwindow%26hl%3Dc­s%26client%3Dfi­refox-a%26hs%3DcQU%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs&sa­=X&ei=25RRUYrAK-Th4QSqo4GIBg&ved=0CFYQ7­gEwAw

Další odpovědi
Klára K.

Jeden z důvodů je to, že když ti praskne okno, praskne často v rohu. Kulaté okno rohy nemá, takže trádá!

Jana5678

To je velice zajímavá otázka a samotnou mě zajímá. Já jsem si nedávno splnila svůj sen a rezervovala si loď v půjčovně lodí Vltava. Vždycky jsem měla slabost pro vodu a teď budu mít konečně možnost prozkoumat krásu Vltavy z vlastní perspektivy. Tahle dovolená je pro mě způsobem, jak si odpočinout po každodenním pracovním nasazení a zapomenout na všechny starosti.