Smackdown

Proč má lidský život tak vysokou cenu, že to dokážou vymluvit i sebevrahovi?

Myslíte že se vyplatí zachránit život když člověk skončí v blázinci kde lidi znasilnují a pod lékama je totálně otupen ???

Nejlepší odpověď
Palpatine

Podle mne nemá cenu držet při životě ani těžce postižené lidi, kteří nemají téměř vědomí a ze života nemají vůbec nic. Pro rodinu je to zátěž a pro společnost taky. To samé si myslím i o psychicky nemocných jedincích, kteří se nedají vyléčit a musí se držet v léčebnách. Je mi odporné, že musíme živit někoho, kdo by nás nejspíše zabil nebo znásilnil, kdyby se dostal na svobodu. Ale to je jen můj názor. Podle mě by se nemělo bránit ani nemocným, kteří chtějí svůj život ukončit dobrovolně. Je to stále lepší než kdyby si život prodlužovali a trpěli víc a víc a stejně si smrt přáli. Každý by měl mít svůj život v rukou a měl by s ním dělat co je mu za vhodné. Pokud je to ovšem dospělý jedinec.

Další odpovědi
Kepler

Taková už je lidská nátura, že život považujeme za to nejcennější, co máme. Je nám proti srsti provést euthanasii i u beznadějných a trpících případů a na druhé straně bez uzardění posílame jiné na smrt, coby kanónenfuter hned po miliónech. Když je válka, vraždy jsou legitimní. Bohužel, napadený se musí bránit. Zabij, nebo budeš zabit. Proto říkám: VÁLKA JE VŮL!

autacek

Myslím si, že to občas má větší cenu (neb se může jednat jen o dočasnou indispozici), než vyživovat pobírače sociálních dávek, nefakčenka dál plodící děti, z nichž budou s nejvyšší pravděpodobností další nefakčenka závislá na dávkách, tedy na práci a hodnotách vytvořených zbytkem pracující společnosti.