dust8

Proč má krabice od pizzy dva rohy zkosené?

Nejlepší odpověď
annas

Pizza je kulatá, takže se lépe umístí do krabice se zkosenými rohy. Ve čtvercové krabici by se pizza pohybovala, „neseděla“ by tak pevně.

Dobře do spodní části zapadá i víko.

Pizza se lépe vkládá mezi zkosené rohy, u rovné části krabice je víc místa, takže se pizza nadzvedne a uloží do krabice mezi zkosené rohy a přiklopí pevným víkem.

Také určitě záleží na ceně obalu, vyhovujícímu skladování atd.

Tyto obaly jsou nejčastěji prodávaným obalem na na pizzu. Jsou čtvercového typu se zkoseným rohem s délkou strany 24 cm až 35 cm a s výškou obalu 3 cm nebo 3,5 cm.

Širokou nabídku obalů pro výrobu, obchod, a především gastronomii má i obchodní společnost V+L-MAIS, s. r. o., která je přímým dovozcem širokého portfolia materiálů i potravinářských o­balů.

jak se obaly na pizzu vyvíjely.

https://www.svet­baleni.cz/2007/03/­01/sb-1-2-12-hlavn-tma-balen-potravin-fenomen-krabice-na-pizzu/

Další odpovědi
marci1

Lepenková krabice na pizzu má zkosené rohy pro výztuhu víka. 🙂

https://obaly­ostrava.cz/piz­za-krabice-stojanky/268-krabice-pizza-45x45cm-baleni-50ks.html

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

annas>>> Jsem konsternován z toho, že jsem na to nepřišel sám. To dává smysl, dokonce (TEĎ!) chápu, proč jen dva rohy… Chjo, měknutí mozku je FAKTICKY HNUS velbnosti. :(