Proč má každý národ jiné zákony?

Na světě v současnosti existuje tolik zákonů a norem že se v nich nikdo nevyzná a tak je zde mnoho chyb a tím i mnoho ekonomických ztrát a mnoho násilí a veliké trestání. Příroda má jenom zákon silnějšího kdy to silnější zabije slabší a nepotřebuje; právníky, politiky, kněze, soudce, byrokraty, atd. Bible je ukázkou neskutečného sektářského guláše všech lidských norem a zákonů ze kterého se musí každý zbláznit! Je třeba zákony a normy globálně optimálně sjednotit a zjednodušit, aby měl zde náš život smysl!

Odpovědi
Reuef

aby se tohle stalo tak by Zemi museli napadnout mimozemstane 😁 jinak to je utopie

Zik

Přečti si někdy něco o dějinách politického myšlení nebo dějinách práva. Podle Hobbese je přirozený, předstátní stav plný utrpení, proto se lidé části své suverenity vzdávají, aby si zajistili bezpečnost (srovnej: Leviathan). Odtud pocházejí zákony, které regulují podobu společnosti. Každý stát (nikoliv národ!) má vlastní zákony, protože kulturní, náboženské, ale v samém základu geografické faktory determinují rozdílné hodnoty a potřeby. Navíc jsou různé společnosti v různém stupni společenského i technického vývoje (Německo vs. Somálsko…).