NellyP

Proč má ČR velký zájem na rozšiřování zahraničního obchodu?

Odpovědi
zzzzz

Aby jsme neumřeli hlady. Není možné jen dovážet, je potřeba také vyvážet. U nás je na spoustu věcí slabá kupní síla. Na druhou stranu máme hodně firem, které dokáží vyrobit kvalitní zboží a pokud není kupec zde, musí se najít v zahraničí. Náš zahraniční obchod je závislý na Německu, hlavně vývoz.

Hamon

Zeptej se googlu „co je zahraniční obchod“, na čtvrtém odkazu ti odpoví na to, co tě zajímá. Asi to nedokážu zkrátit na přijatelnou míru, tak si to zkrať sama :)

Viz „V čem spočívá význam zahraničního obchodu?“ na http://www.me­sec.cz/dane/e­konomika/pruvod­ce/zahranicni-obchod/

marci1

Samozřejmě čím více toho prodáme, tím na tom budeme lépe. V naší situaci je dost obtížné zboží do zahraničí prodat. Vyrábíme i velmi dobré, kvalitní výrobky, ale nejdůležitější je, je prodat. Prodat je někdy důležitější, než vyrobit.

MK44

Jen velmi jednoduše: Spoustu věcí u nás nedokážeme vyrobit nebo vypěstovat (anebo bychom to dokázali, ale s velkými náklady) a musíme (nebo je ekonomičtější) je dovést od někoho, kdo to umí, má na to podmínky, kdo to dokáže úsporněji. Něčím mu za to ovšem musíme zaplatit. A kde na to vzít peníze? Jedině tak, že vyprodukujeme, vyvezeme a prodáme něco, co umíme, na co podmínky máme. Za utržené peníze pak můžeme nakoupit to prvé.

Emefej

Protože řadu produktů nejsme schopni vyprodukovat z vlastních zdrojů, tak je musíme nakopit v zahraničí. Naopak některých produktů máme nadbytek, tak je musíme do zahraničí prodat. To je funkce zahraničního obchodu.