Avatar uživatele
quentos

Proč má člověk odpovědnost / problém / starosti právě „na bedrech“?

Bedra jsou oblastí, kde se připojují dolní končetiny k tělu. Copak se tam někdy něco nosí, kromě sukně? Jak toto spojení vzniklo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? anonym, tom004, barnajka, dědapetr před 4676 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
barnajka

Nevím, jen tipuju – ale osobně bych hledala spojitost s mytickým obrem Atlasem, který na své šíji musel držet nebeskou klenbu. Taková klenba..to JE přece docela tíííha! Co myslíš? Já vážně jenom dedukuju a spekuluju :) Ty bedra mi tam moc nesedí, ale aspoň smysl to dává :)

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­tl%C3%A1s_%28my­tologie%29

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Beru to tak,že když zvedám ze země břemeno,tak ho zvedám ze dřepu,s rovnými zády.Z předklo­nu,bych si mohl poškodit páteř.A při tom zvedání,„leží“ největší váha,při přechodu ze dřepu do stoje,právě na bedrech.To spojení je pevnější,než ohnutá páteř.Možná,že to je i ten důvod,že se potom to „nošení na bedrech“, začalo používat pro starosti,problé­my,ap.,které musíme řešit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Proto že veškerá váha kterou zvedáme a nebo neseme spočívá právě na bederním svalstvu a páteři.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Mně toto vysvětloval lékař, když jsem si před léty udělal hexnšus bez nějaké výrazné námahy. Asi to z lékařského hlediska nepopíšu přesně, ale principiálně jde o to, že oblastí bederní páteře probíhají nervy, které reagují na stres, způsobují tam zatuhnutí svalstva, které znemožní správný pohyb obratlů a to bolí. Z toho pak prý vzniklo toto slovní spojení.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek