Proč má blesk vyšší teplotu než slunce?

Teplota blesku se nedá srovnat s teplotou uvnitř slunce,natož na povrchu.

Nejlepší odpověď
Kepler

Agneta má pravdu. Při výboji blesku se uvolňuje statické napětí v řádu miliónů voltu, při kterém vzniká plazma o 30 000 stupních. Tedy abychom byli přesní, blesk má teplotu vyšší než je teplota POVRCHU Slunce.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Blesk

Další odpovědi
Agneta

Protože povrchová tepolota slunce je jen 5 až 6 000°C, ale uvnitř jsou to milióny:D

gecco

Protože blesk (tak, jak jej známe na Zemi) NEMÁ vyšší teplotu, než Slunce…

Dochy

Máš pravdu, teplota blesku se nemůže rovnat teplotě uvnitř slunce. S teplotou na povrchu se podle našich znalostí dá srovnávat docela dobře. Dokonce je o trochu vyšší.

Trochu nechápu Tvé doplnění poté, co ti tu již ostatní napsali, že je to blbost.

Klaproth

Blbost, v jádru Slunce je teplota několik milionů stupňů. Blesk má pouze několik desítek tisíc stupňů.