Avatar uživatele
anonym

Proč má Armáda ČR tak tvrdé podmínky pro přijetí do služebního poměru?

Zajímalo by mě, proč Armáda ČR má při náborech uchazečů takové tvrdé podmínky pro přijetí do služebního poměru tetování,vzdě­lání(základní vzdělaní – nepřípustné),tres­tní bezúhonnost, musí být občanem ČR, řidičský průkaz aj.), kdyby takto dělali nábory např. v USA Izraeli nebo Anglii, tak by v armádě byla sotva polovina vojáků… nejde mi to do hlavy! https://zpravy­.idnes.cz/armad­ni-vynos-vzhled-vojaku-d1u-/domaci.aspx?c=A160819­_121822_domaci_mav

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2307 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ty tvrdé podmínky fungují jako kvalifikační filtr, aby se do armády necpali blbci a naivkové, které zajímá jenom výdělek a přitom neumí ani kotoul. Věřím, že v jiných armádách jsou podmínky daleko tvrdší a u některých druhů vojsk nebo jednotek projde sotva jeden z deseti.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… a to maj bejt vojáci nějací pokérovaní sralbotkové z krimu? … teoreticky by armáda měla reprezentovat, za první republiky oficír byl někdo …

… hele, a když odkazuješ na článek, tak si ho prosim tě aspoň přečti, stačí nadpis: „…Výnos o vzhledu vojáků čerpá i v USA…“

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Mám pocit, že hlavní příčinou odmítnutí uchazečů není fyzička, nýbrž nevyhovující výsledky psychotestů. A platí to nejen pro armádu, ale i policii.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Co je na nich tvrdého? Měl byste znát dřívější podmínky pro přijetí (míním hlavně fyzičku).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Rozlišuj profesionální armádu a to ostatní. USA mají obojí.
Jako obyč. voják bych opravdu nechtěl, aby mně velel nějaký negramot.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Jsou strašně tvrdé, mladší adepti 22 kliků, 8 shybů, 2600 metrů za 12 minut, sed-leh 31, skok do dálky 180, ale může mít slabší astma, zhoršený sluch, TK vyšší, cukrovku a dioptrie 8–10 víc už né, aby případně nezabloudil do kasáren bez brýlí

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Hele ono ty podmínky nejsou zase tak hrozné. Ale samozřejmě jdeš do armády, takže musíš něco vydržet a nebýt slečinka. Já jsem trénoval zhruba rok dopředu. Hlavně psychickou odolnost a fyzické testy. Měl jsem koupené vybavení od https://www.mo­jearmy.cz/ a tak jsem přibližně věděl, s čím tam budu pracovat. A nejtěžší byl samozřejmě asi Vyškov. Ale na druhou stranu jsme měli docela dobrou partu lidí, takže to relativně uteklo a teď na to rád vzpomínám. :)

Nový příspěvek