Vojtěch

Proč má Aloe Vera pobledla a zbarvila se do hněda?

Ahoj, dostal jsem od kamarádky minulý podzim malou rostlinku Aloe Vera. Před pár dny ale získala hnědavý odstín a pobledla. Nerad bych, aby mi odešla. Poradí nějaký zkušený pěstitel v čem by mohl být háček? Díky.

Nejlepší odpověď
marci1

Napadá mě jedině, že aloe je sukulent a nemá ráda vlhko. Jestli jste ji náhodou více nezalil. Nemá ráda ani přímé silné slunce přes poledne a průvan.

Další odpovědi
beer

Uvedené příznaky tipuji na uhnívání kořenů z přemokření.
Doporučuji vyjmout rostlinu i se zeminou z květináče a zkontrolovat kořeny, musí být po obvodu zeminy bílé. Pokud ne, přesadit do čerstvé zeminy, uhnilé a poškozené kořeny odstranit.
Jsou-li ale kořeny zdravé, rostlina má hnědé měkké skvrny (ne odstín celých listů) – to nejspíš způsobuje houba, zde pomůže fungicid.
Ve tvém případě může ale jít o obojí, bledé listy jsou většinou z přemokření..
Zkušenost