Strezz

Proč má akustická kytara 20 pražců, když jde nahmatat maximálně tak 15?

Pokud teda nemá dole výřez na nahmatání i těch vyšších pražců… Jsou tam jen tak pro parádu, aby to vypadalo dobře, nebo jsou určeny pro nějakou odlišnou techniku hraní, nebo je nějaký jiný důvod?

Odpovědi
Kelt

I na těchto pražcích se dá hrát. Struna je rozdělena v polovině přesně 12 pražcem, další pražce umožńují kromě hraní vyšších tónů a různých ozdob jako jsou flažolety a pod. Samozřejmě záleží na technice a vyspělosti hráče.