perna

Proč Lori s Máchou zůstala i když byl takovy prasák ?

Lori-Mácha

Nejlepší odpověď
annas

Z historie je známé toto:

Když se 17letá Eleonora poprvé s Máchou setkala v kavárně po jedné divadelní zkoušce, padli si do oka. Lori byla nezkušená, zatímco Mácha byl ostřílený muž, něčím zvláštní, co Lori přitahovalo. Protiklady.

Lori, která sice byla podle dobových pramenů považována za velmi hezkou, ale inteligence moc nepobrala. Přesto se pro Máchu Eleonora stala osudovou ženou. Jejich sblížení však trvalo „pouhé“ tři roky. Ukončila je Máchova smrt.

K otázce. Nelze na ni odpovědět, spíš jen z poznámek o vztahu Máchy a Lori.
Lori Máchu obdivovala. Proč se vždy po rozchodech k sobě vrátili? Těžko říct. Jsou to jen úvahy.

Lori byla velmi citlivá a poslušná, Mácha si jí získal náruživou láskou milence, možná kvůli tomu, možná i kvůli tomu, že ji brával do společnosti, snášela jeho týrání atd.

Její rodiče byli vztahem Lori zděšeni, oprávněně se báli, že si ještě ne sedmnáctiletá dívka s nevyrovnaným studentem zkazí život. Takže Lori neměla oporu ve svých rodičích, kteří lásce nepřáli, když otěhotněla, vyhodili ji z domu. Proto když Lori čekala dítě, souhlasila se sňatkem. Tehdy bylo nežádoucí být svobodnou matkou, žila by v bídě, sama, opuštěná. . …Byla to hanba nejen pro ni, ale i pro její matku … Okolnosti rozhodly jinak … smrt ženicha, nakonec i smrt dítěte …

Další odpovědi
marci1

Lori Mácha přitahoval svou zvláštností, výstředností. Ona byla jednoduchá, prostá, o poezii toho mnoho nevěděla. Nenaučila se pořádně česky. Nevážil si jí, týral ji, vydíral.Byla pro něj jen rekvizitou. Podle režiséra Vláčila, který natočil o Máchovi film, byla myší, on kobrou a myš byla kobrou fascinovaná.