babča

Proč listy kalanchoe lepí?

Mám tuto rostlinu již delší dobu a po odkvětu a přesazení jsem nyní zjistila, že rostlina je lepkavá.

Nejlepší odpověď
beer

Mšice tam nejsou?
Pokud ne, jen tip – květy i jejich stvoly bývají lepivé, možná je to právě od nich.
Doplňuji:
Co se týká lepivých květensví, nevím ale, co máš za druh. Proto důkladně rostlinu prohlédni, může to být i jiným hmyzem, než jenom mšice.
Zaměř při prohledávání netu na škůdce pokojových rostlin, něco je přímo zde:
http://www.kve­tinyproradost­.cz/pokojove-rostliny/skudci-rostlin