Skinn3r

Proč lidi uctívaly faraony ?

Chápu že třeba mu věřily že je vede spravnou cestou a brali ho jako boha vlastne on sam nevědel co je ale byl to pro ne vládce . Ale preci v dnešní době kdyby např nakej politik byl faraon tak se na nej každej vybodne at si staví pyramidu sám :D Že by meli tak vymytý mozky ze stavba piramidy pro ne byla dulezitejší nez smrt i kdyz je pravda aspon meli nakej „smysl“ života i kdyz to ani tak nebylo . Proc vubec je pokazdy nejakej vladce kterej ovlada lidi jako dnes to sou vymyšlený peníze , bulvár na internetu kterej bezpečne udržuje lidi ve strachu ze se porad zdrazuje aby makali a moc si nedovolovaly i presne ze o peníze nejde prezit by se dalo i bez nich a zas sme u tech vymytejch mozků všema .

Nejlepší odpověď
geoorg

  1. Jak jsi řekl – faraon byl považován za boha. Lidé i dnes věří v boha.
  2. Pyramidy stavěli převážně otroci, kteří sice mohli říct, že jim na to kašlou, ale to by je stálo život.
  3. Lidé uctívali bohy (včetně faraona), aby si získali jejich přízeň. Přece by jsi nechtěl, aby ti kvůli tvému ateismu přestalo pršet na tvé pole, aby na tvou rodinu seslali nemoc, nebo něco jiného… Jinými slovy – tehdy měl bůh mnohem větší moc, než dnes, když jsme mu jí sebrali vzděláním a poznáním.