Proč lidi pořád něco musí oslavovat?

Nedávno slavila královna narozeniny a dělalo s z toho veliká událost, já nijak svoje narozeniny neoslavuji a jsem zde mnohem důležitější než nějaká stará královna. Podle mě oslavování vychází z tomu že v něco slepě věříme a myslíme se že pomocí oslavování něčeho dosáhneme?

Nejlepší odpověď
WeeBear

Ona není oslava jako oslava.
Jen tak mimochodem,.. Nemusí v tom být ani královna, či kdovíkdo jiný. On je vždy důvod oslavovat. V něco věřit a doufat v zítřky. Nebo je podle Tebe snad lepší upjatý život? K oslavě nás, jakožto jedince v naší zemi nikdo nenutí a myslím, že když nám to je proti srsti, není problém to přehlédnout a prostě „neslavit“.

Další odpovědi
Drap

Nemusíme tím nic chtít dosáhnout. Každý slaví co chce a jak chce. Já slavím slunovrat a rovnodenost. Jinak nic. A slavím si to po svém.

anonym

GVKB, lidé nemusí oslavovat vůbec nic. Dělají to proto,že oslavovat chtějí, nebo z důvodu dodržení zásad bontonu.
U anglické královny se rozumí samo sebou, že jako významný státník státu s jednou z nejvyspělejších kultur a tradic v Evropě, své významné životní jubileum oslaví.
Nechápu Vaši samolibost a nadutost. To jste opravdu tak málo gramotný, že nechápete rozdíl mezi důležitým státníkem a bezvýznamností člověka, který musí všem „chudákům“ na Odpovědích.cz předhazovat svou vlastní důležitost? Vy jste tedy Guru, jen co je pravda. A co tak úcta a pokora? Říká Vám to vůbec něco? Troufám si říct, že ne. Většina lidí na tomto serveru Vás strčí do kapsy a nemusí ani psát, že jsou guru a že umí natočit pár záběrů, nebo nafotit pár fotek. Místo něčeho výjimečného nám tu zatím předvádíte výjimečnou troufalost a natvrdlost.

quentos

Je to pro lidi vždycky vybočení z normy a z každodenního života. Ať si oslavují, když je to baví, ne? :{)>

arygnoc

viete, to je tak:
nemám rád, keď mi niekto čumí do môjho kastróla, čo si varím.
nerobím to ani ja, nestarám sa o to, čo si varí niekto druhý, ba ani či si to varí v čistom kastróliku alebo ten zo včera neumyl a len si tam hodil to svoje a veselo si vyvára.
Tým chcem povedať, že nech sa každý stará v prvom rade o seba.
a až potom o to, čo robia druhí.

zhrniem:
čo Vás je po tom, čo druhí oslavujú? keď nechcete, neoslavujte s nimi, ale neberte im to a nesúďte ich za to (pokiaľ samozrejme neobmedzujú Vaše práva napr. rušením nočného kľudu, ale to sa britskej kráľovnej vo Vašom prípade asi netýka, že?)

Celkový dojem:
hovorí z Vás závisť alebo nenávisť?

terry

A proč by neoslavovali, když chtějí? Přece to je každého věc.
A jak jsi přišel na to, že jsi zde mnohem důležitější než nějaká stará královna?

suaeda

<WeeBear> to vystihla krátce a jednoduše. „Ona není oslava jako oslava“. Jako oslavovat nějké výročí, či vítězství strany ve volbách není to samé jako oslavovat své či jiné narozeniny s rodinou, nebo přáteli.
Být bez oslav, nyní myslím tu druhou variantu, tak by jsme byli asi v životě o hodně ochuzeni.

Rocker

Slavíme narozeniny,Ve­likonoce a Vánoce.Mezitím občasi něco jiného.Je to hlavně kvůli dětem,dostanou dárky,pobaví se a všichni mají radost.Jestli nerad slavíš,dej se k jehovistům:-)
Z čeho usuzuješ,že jsi důležitější,než královna?Jestli máš takovou představu,je to na psychiatra.