gogooo

Proč lidi chodí ke zpovědi? A chodí jenom katolíci? Nebo to mají i jinde? A co tam tak říkají?

A opravdu to farář nikomu neřekne?

Nejlepší odpověď
Drap

Aby odlehčili své svědomí. Říkají tam to, čím se provinili proti desaterům a zásadám morálky a slušného chování. Ne farář to opravdu nikomu neřekne. Nechodí pouze katolíci, týká se to i některých jiných církví.

Další odpovědi
annas

Např. katolíci se zpovídají ze svých údajných hříchů ve zpovědnici, jde o tzv. „ušní zpověď“, tedy soukromí.
,
Co věřící knězi říkají? Třeba že vyslovili boží jméno, někomu ublížili atd. Za to jim kněz udělí rozhřešení – uičté modlitby, Bůh jim potom odpustí, dojde ke smříření. s bohem., i když je třeba zachovat určitý postup.

"Svátost smíření, někdy též svátost pokání, obvykle známá a označovaná jako svatá zpověď je jednou ze svátostí katolické, pravoslavné a anglikánské církve, jejíž prostřednictvím křesťan vyznáním vlastních hříchů může dojít smíření s Bohem a církví. S praxí vyznání hříchů (ovšem nesvátostnou formou) se lze setkat i u ostatních křesťanských denominací.

Více se dovíte v odkazu, existuje i veřejná zpověď, dokonce i po telefonu.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sv%C3%A1tos­t_sm%C3%AD%C5%99en%C3%AD

--
Zpovědní tajemství kněží – viz odkazy

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-u-nas-zpovedni-tajemstvi-chraneno-zakonem

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ma-knez-po-zpovedi-povinnost-nahlasit-trestnej-cin

MonkeyKing

taková psychoterapie

iceT

Obecně řečeno… člověk se občas potřebuje vykecat, a je lepší svěřit se cizímu, než někomu, kdo se posléze může zachovat jako hlásná trouba. Ačkoli kněz dá pouze rozhřešení, ale neposkytne radu.