poa.li

Proč lidem povětšinou vadí mlčení? Díky…

Když není co říkat, maskujeme to hudbou, kouřením, jídlem… proč?

Nejlepší odpověď
anonym

Málokdo málokdy řekne druhému,že mu nemá co říct.Nebo že se mu prostě nechce.Mluvit.
Někdy je lepší mlčet – když se hezky mlčí......
Jak kdy.
Mlčení bývá leckdy lepší,než vykecaná díra do hlavy.

Další odpovědi
bohunka1

Protože, se bojíme ticha. Není nutné mluvit, když nemáme co říkat.Každý se se svým tichem musí umět vypořádat. A pak to vadit nebude.

anonym

když si nemají co říct těžko se hledá téma na debatu,a někdy se i hidně oplatí pořekadlo-mlčeti zlato

Terryle

Protože mají pocit, že mlčení znamená neporozumění, nedostatek témat. Ono to tak většinou taky je a tohle ticho je prostě nepříjemný.
Příjemný ticho může být jen mezi dobrejma přátelema – kteří si rozumí a ví, že mlčení neznamená nedostatek témat k hovoru. Ticho, kdy si jen užíváš přítomnost druhýho a tichý porozumění (protože i on se v tom tichu cítí příjemně, jako ty), je někdy přínosnější než kdovíjak hlubokej hovor…

PS: Já osobně bourám nepříjemný ticho konáním dle svýho vysoce ceněnýho hesla „když nevíš co říct, vysmrkej se!“ Nabourá to ticho a hned je o čem mluvit, to mizerný počasí, ty alergie, to nachlazení. Achichy, ach, trénink na důchod.