Avatar uživatele
Registrovaný

Proč lidem "hučí" většinou jen v levém uchu?

Je to tzv.Tinitus a není to léčitelné.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Jak víte, že lidem hučí jen v levém uchu?

Léčitelné to je, ale pomocí alternativní, tedy čínské medicíny. Máte-li zájem podívejte se do archívu Odpovědí. a vloženého odkazzu.

Znám z vlastní zkušenosti, několikrát jsem je zmiňovala. Nepřesvědčuji vás, jen konstatuji.

http://www.odpovedi.cz/…
http://www.odpovedi.cz/…
--
Vkládám ještě jednu informaci.

http://www.e-stranka.cz/…
HUČENÍ V UŠÍCH
Hučení v uších patří mezi poruchy, které podstatnou měrou zasahují do kvality života. Obtěžuje nejvíce v klidu a tichu, kdy je vnímáno nejsilněji. Pacienti trpící tímto syndromem si stěžují na různé hladiny zvuků, které je ruší, často i ze spánku. Vnímané zvuky bývají popisovány od vysokých pískavých tónů až po hluboké, syčivé nebo přímo strojový zvuk. Někdy slyší hluk nepřetržitě a jen vnější ruch zastře jeho vnímání, jindy se objeví po námaze, psychickém rozrušení či doprovází bolest hlavy. Možných příčin této poruchy bývá několik. Může být narušen vlastní sluchový aparát a pak je léčba v kompetenci specialisty chorob ušních. Dalším důvodem jejího vzniku jsou choroby cév, zvláště pak vysoký krevní tlak. Poměrně rozšířenou příčinou jsou také poruchy krční páteře. Její vliv na sluchový aparát probíhá nejpravděpodobněji přes uzliny vegetativních nervů, které zasahují svým vlivem i kvalitu „naladění“ zvukového vnímání. Vegetativní nervy mohou být drážděny jak blokádou krčních nervů, tak zvláště zkrácením svalů a vazů šíje, které omezuje pohyblivost krční páteře. Komplikací pojící se v některých případech k těmto obtížím jsou pocity závratí, točení hlavy či nejistota při chůzi. Pokud se takovéto stavy dostavují po prudkém otočení hlavy nebo po dlouhodobém strnulém držením šíje, například při dlouhé jízdě autem, pak jde velmi pravděpodobně o poruchu vyvolanou špatným stavem krční páteře. Ta se za normálních podmínek stále pohybuje – předklání, zaklání, rotuje. Pohyb hlavy a s ním spojený pohyb páteře je řízen automaticky, reflexně, na podkladě podnětů zrakových, sluchových a rovnovážných. Složitost anatomická, komplikované několikastupňové řízení a k tomu ještě těžiště hlavy vysunuté mimo středovou osu jsou zdrojem řady potíží, jež krční páteř může působit již od dětského věku. Nutno též připočíst neblahý vliv psychického přetěžování, které se promítá do celkového držení těla a tím spíše do oblasti krku.


atd.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Mě kolikrát hučí i někde jinde,ale jde to až do ucha,taky nevím co to je!


Avatar uživatele
Zlatý

Je to zajímavé, ale většinou "hučí" opravdu v levém uchu. V pravém to bývá méně často. Čím by to mohlo být ? Karotidami na levé straně, tím že na levé straně je srdce ? Způsobeno to může být mnoha příčinami. :-)

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1918
Zlatý mosoj 1567
Zlatý marci1 1428
Zlatý annas 1157
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 758
Zlatý Kepler 633
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.