Banán94

Proč lidem chutná pivo?

Doteď to nechápu.

Nejlepší odpověď
anonym

My ti to řekneme a začneš ho chlastat taky!

Další odpovědi
cochee

Teď to řeknu asi trochu básnicky, ale geniálně se tam snoubí trošku sladké, trošku hořké a trošku kyselé chuťové složky, je to v rovnováze a není toho moc. Existují lidi, co vypijí na posezení 10 piv, tj 5 litrů, i více. Dovedeš si představit, že by někdo na posezení vychlastal 5 nebo více litrů třeba kokakoly, Švepsu nebo malinové limonády? To nedáš kvůli tomu, že je to všechno ukrutně přeslazené. 5 litrů čisté vody nedáš taky, protože její chuť je víceméně fádní. Pivko je pivko.

RyuzakiKate

Cochee to popsal hezky. Je to úžasný osvěžení v létě, hodí se po mastnejch jídlech a navíc – existuje snad lepší cesta, jak doplňovat vitamíny skupiny B?
Taky mám radši sladký, nemám na pivo chuť, když je zima, ale už se mi zas pomalu sbíhají sliny :) Poprvý jsem ho měla ale až půl roku před 18. rokem.

Hans51

Protože je to výborný nápoj! 🙂 sice také nechápu, proč je tomu tak, ale beru to jako hotovou věc.

talka

Rovněž to nechápu: hořké (pivo, játra, ..¨) nesnáším – miluju sladké.

zjentek

Protože jsou to ožralci!

dudu

Už na jedné z hliněných tabulek starých Sumerů je citát: „Kdo nepil pivo, neví co je v životě dobrého“. Z toho vyplývá, že nejméně čtyři tisíce let dostatečně ověřilo přednosti pivního moku: zahání žízeň a dobře chutná, podporuje trávení, užito v rozumné míře zlepšuje náladu a především je teplem sterilizovanou tekutinou.

anonym

Lidem chutná to co uspokojí jejich sobecké potřeby!