Damiana

Proč lidé vůbec kouří?

Nevěřím, že jim to vyloženě chutná – hned od první cigarety si řekli: No to je ale skvělý, dobrota, bez toho teď už nikdy nechci být!?

Nejlepší odpověď
anonym

Začli z frajeřiny, ne že by jim to chutnalo, aby zkrátka byli „in“ v partě a protože je tabák návykový, tak si po nějaké době uvědomili, že jim to chutná a že bez toho být nemůžou, (nechtějí).

Zdroj: Moje zkušenost. Ale dokázal jsem přestat už dávno, protože jsem prostě CHTĚL.

Další odpovědi
Mapel

Protože je to droga a i u zvířat je možné vypěstovat závislost. Jediný rozdíl je v tom, že lidé umí vyrobit cigaretu, ale zvířata ne. Proto začali kouřit jako první lidé a potom některé ochočená zvířata.

mosoj

Protože jsou lidi.
Ptáci ani ostatní zvířata nekouří.

poa.li

Velkou roli hraje taky cigareta, coby rituál… Jakási záminka být chvíli v klidu. Hodně velkou roli tam hraje nuda.

SINGO

mosoj, se zvířatama to není zas tak pravda 🙂

Zdroj: http://www.au­mojekoule.eu/vi­dea/nejnovejsi/de­tail/3390/

aramah

A co alkohol, proč se lidé upijí?
Proč se přejídají,proč drogují?
A vůbec proč děláme to o čem víme že je nezdravé?
Asi proto že jsme JEN LIDI..
Ale odpověď na otázku: máš pravdu Damiano první cigareta byla fakt hnusná.
Bylo mi nějakých šestnáct a v hlavě nas…o :D

escibe

Také nevím proč jsem mohl kouřit, když mě je lépe bez toho smradu

P.T.

Kdysi to byla frajeřinka, výsada. V dnešním světě je to dostupná závislost, která nám zůstala.

jendahun

Mosoji,to máš sice pravdu,ale slyšel jsem kdysi,že srncovi když rozdrolíš na pařez cigaretu,tak ji sežere.Jeden si tak dokonce prý vypěstoval závislost:-)
Doplňuji:
http://www.ku­rakovaplice.cz/kou­reni_cigaret/zdra­vi/nikotin-a-informace-o-nem/250-ucinky-nikotinu-na-lidsky-organismus-telo.html

Ondrej01

Jeden kluk z (myslím že) osmých tříd začal z frajeřiny (jak jinak) kouřit, nechutnalo mu to, kašlal jako starej hulič a stejně si ho nikdo nevšiml kvůli vajglu. No od tý doby se toho nemůže zbavit a pořád hulí.