BEAES

Proč lidé více věří očím, než uším?

Nejlepší odpověď
led

Ľudia sa už natoľko vzdialili prírode, že neveria svojim ušiam (asi preto je toľko nehôd na cestách) ale len svojim očiam (a to čo vidia nemusí byť pravda, alebo nemusia dobre vidieť). Rozum vynechávajú.
Ja sa spolieham na kombináciu oko+ucho+rozum

Další odpovědi
dudu

Význam zraku: 80 % informací o okolním světě; orientace v prostředí v němž žijeme; poznávání tvaru, velikosti, barvy, pohybu, vydělení předmětu z okolí; prostorovost, směr, plastičnost, hloubka, vzdálenost; komunikace, navázání kontaktu; umožňuje praktickou činnost – hru, učení, práci; zprostředkovává estetické zážitky; důležitý je vztah mezi viděním, zkušeností, učením;

hanulka11

Protože já sama víc věřím tomu co vidím ,než co kdo povídá /co slyším/

Miroslavst

Slyšet může člověk aniž by to viděl a udělá si představu. Jenže když člověk vidí, vidí skutečnost.
Takže co chci vědět? Skutečnost kterou vidím nebo jen to co slyším?

nnn1

Asi minimálně někdy nechtěj věřit něčemu jinému. Ale ne vždy je věc taková jak to vidí (což asi máte na mysli).
Např. nějaké ženě se líbí muž, který je ovšem zadaný. Jednoho dne ho políbí, i když si to nepřeje, a uvidí to jeho partnerka (manželka, přítelkyně, snoubenka), a hned jí napadne, že jí podvádí, a nenechá si vysvětlit, že ona líbala jeho, ale on ji ne.

Nebo je člověk svědkem toh, že někdo někoho bodne nožem, ale nenapadne ho, že to bylo v sebeobraně.

A určitě by se našli další věci