England1522

Proč lidé v pubertě mají zájem konvertovat na víru???

Viděl jsem dokument a v mém okolí že jsou lidé v pubertě kteří se dají na víru a čím je to způsobeno?????

Nejlepší odpověď
kapka

V tom veku hledaji spoustu odpovedi a ty jim prave nabozenstvi da. Ma odpoved prakticky na vsechno. Da jim navod, jak zit, jak se chovat, cemu verit, da jim rad do toho chaosu, ktery zazivaji. Ale neni to jen nabozenstvi, pridavaji se i do dalsich skupin, podle toho, co je oslovi. Treba ke skinheadum apod. Urcite vas napadne spousta dalsich organizovanych skupin. Princip je stejny. Verit spolecne myslence, nasledovat autority, vzory, najit smysl zivota. :)

Další odpovědi
Awe

Tak já asi ještě v pubertě nebyl,jinak si to neumím vysvětlit…Neměl sem nutkání věřit pohádkám

anonym

Protože bůh je zavádějící makrokosmická inteligence pro mikrokosmos(člo­věka),která je sice protikladná či protivná,ale ryzího charakteru.Člo­věk,když se narodí,tak jenom jako člověk vypadá tznm.každý se musí na člověka vypracovat či duševně dospět.
Duševně člověk dospívá až má dospělé tělo a každý v jiných hodnotách,někomu se podaří vyplnit celý obsah lidstvím,někomu ne a s bohem(makro­kosmickou inteligencí) z části v sobě přirozeně žije.
Duševní dospělost spočívá v tom,že se uzavře jakýsi osobní kruh názorů,ale jak říkám každý"má svou míru víry",někdo je naplněný až po okraj lidstvím někdo je lidstvím vyplněný jen z části a takovísi v určitých fázích va v celkovém názoru často protiřečí a na to mají vyhrazený prostor,kde se schází tito „nedotáhlí“,pro někoho jsou to kostely či různé církve s pro jiné hospody,bary,paj­zly.
Duševní dospělost („uzavření osobního kruhu“) spočívá v zcela přirozeném přepólovaní mysli v názorech na stejné věci či děje jaké kdo poznal,ale je to pouze osobní duševní záležitost a nikoli věc společenslého soužití tj. ve smyslu nedívám se nahoru,ale dolů – vzhledem k tomu jaký kus cesty dospělý /duševně uzavřený urazil,je to logické.

Doplňuji:
Vývojoá karanténa,ale člověk byměl jít s dobou…