Kepler

Proč lidé s přibývajícím věkem mají sklony k tloustnutí?

Výrazněji se to začne projevovat po čtyřicítce, a to nezávisle na stravování a vlastním pohybu (výdeji energie). Jistě, jsou výjimky.

https://pixaba­y.com/cs/photos/fan­tazie-lo%C4%8F-mraky-skl%C3%A1d%C3­%A1n%C3%AD-port-2631444/

Nejlepší odpověď
mosoj

Není to nezávislé na stravování. Metabolismus se zpomaluje, energetický výdej se zmenšuje, je třeba jíst méně než jsme byli dosud zvyklý!! I můj kocour (13 let to poznal). Nemám nic proti mírné nadváze, to co ale dnes vidím na korzu v obchoďácích, to není mírná obezita to je výsledek obžerství. Ti už si ani neštrejchnou, prostě to nedokáží. Jakl se vyměšují si nedokáži představit.

Další odpovědi
nyjono

Jak píše mosoj. Zpomaluje metabolismus.
Horší je, že má nadváhu hodně mladých.

Edison

Netloustnou. Maj starý pračky, ty jsou vadný a srážej oblečení.