helpmelidi

proč lidé říkají „au“ i když je nic nebolí?

Když třeba se lehce dotknou stěny nebo když omylem bouchnou jiného člověka? Nebo taky proč říkají „co“ i když slyšeli?

Nejlepší odpověď
annas

Citoslovce au není jen výrazem bolesti, ale vzniklo jako projev nelibosti, při vyjádření nepříjemného pocitu. Zautomatizovalo se.

Další odpovědi
briketka10

„au“ já říkám pořád i když se jen trošku praštím do
něčeho, jak píšeš a nic mě nebolí a „co“ vlastně taky,
protože jsem nahluchlá ségra na mě mluví, když
napouštím vodu do konvice na kávu, splachuje se WC
a při těchto zvucích prostě neslyším co říká a musím
ji okřiknout počkééj já tě neslyším teče mi tu vodáá..

verunka483

je to reflex.. prostě v tu chvíli nějak zareaguješ a nepřemýšlíš nad tím..
proč říkají co? protože chvilku trvá než ti dojde co ten dotyčný vlastně řekl..
nevím jak lépe to vysvětlit :) určitě se ti to taky stává.

badisko

Stim CO je to jednoduche ikdyz .. slysis co rika tak tvuj mozek je v castecne necinosti podobne jsou na tom i pocitace …( a jejich necine procesy) nespracuje opoved ti si ten zvuk prehrajes znovu a.. az pak to ti to doklapne ..takze v te chvili tvuj mozek resil zrovna neco jineho…a to ze ho to neboli je podobne protoze si naraz nebo neco jineho spojis s bolesti…clovek delam hafo veci podvedome a nevedomky az by jsi se divila kolik toho je …

NemamSlov

no ja namiesto au rozpravam nieco vulgarnejsie :D

huxa

Řekl bych, že hlavně ze zvyku. Popř. než jim to dojde, chvíli to trvá, raději tedy řekno „CO?“

Reezo

nejspíše jde o reflex, když se člověk třeba praští, nebo už ví, že se praští, tak řekne dřív au, než si uvědomí, že to nebylo tak strašné 🙂

Braník

nesetkal jsem se s tím,jak popisujete,
reakce na něco co je nazváno omylem nemusí být ventilováno slovem au!