fcoop

PROČ lidé píší blogy?

Proč má vlastně taková spousta lidí zřejmě nutkavou potřebu sdělovat své leckdy infantilní úvahy celému vesmíru?
„Nevyžádané příspěvky se nevracejí“---- tomu tedy rozumím – co s nimi v redakcích dělají? Bez čtení se rovnou vyhazují?
Určitě se občas najde něco,co stojí za přečtení.Ale kdo by hledal v té stále se kupící haldě polo a celoblábolů.

Nejlepší odpověď
annas

Často se objevují různé blbosti o tom, co se stalo či nestalo, pisatelé vystupují tak, že znají situaci lépe než autor… Mnozí se psaním baví, píši třeba pro zábavu, považují se za důležité, zviditelňují své ego, jsou přece nejlepší, nejdokonalejší… Jiní chtějí být populární, těší je, že někoho urazili. Když je jejich příspěvek smazaný, domnívám se, že přilákají další přispívatele, kteří se chtějí rovněž předvést a ukázat, že na ně nikdo jiný nemá, a nadávat, jak je možné, že … chybí jim sebekritika…

Někdy opravdu bláboly …

Další odpovědi
baghira

Odpověď je jednoduchá: protože je to baví.

Co člověka baví, to nemusí být nutně logické, ani praktické a už vůbec ne pro ostatní pochopitelné.

Terryle

Protože můžou.

Dřív si lidi psávali deníky, časteji si psali dopisy… dneska to nahradily blogy – jsou pohodlné a rychlé. Skoro každej člověk má potřebu svý myšlenky ventilovat (lhostejno, zda je Einstein nebo šestnáctiletý růžovočerný emo). Psaním si je ujasňuje a třídí. A může to být bráno i jako forma komunikace mezi známými.

arygnoc

tak to by mně také zaujímalo.

nečtu blogy (s výjimkou doporučených mi od známých, ale je jich pomálu)

asi se jedná o nějaký druh obsese.

MacChill

Baví je, je psát, sledovat odezvu čtenářů a mají touhu dostat se do podvědomí