Smackdown

Proč lidé nevolí komunisty, abychom se celkově měli lépe?

KSČM by nikdy nedopustila, aby lidé byli bez práce, imigranty by radši postřílela, než jim poskytla azyl, za lhaní kriminál, takže reklamy v televizi by už byli zajímavé, Romové by se přestali podporovat a financovat, jak by neměli práci tak kriminál a lopata do ruky. atd.

Nejlepší odpověď
quentos

Tys socialismus nezažil, co? Jinak bys neplácal takový nesmysly. Měli jsme je tady 40 let a „celkově lépe“ jsme se tedy rozhodně neměli.

Další odpovědi
Kepler

Já si tu éru užil z plna hrdla, takže si ji velmi dobře pamatuju. nedopustím, aby naše republika klesla zpět na úroveň rozvojových zemí. KAŽDÁ diktatura je odsouzena do pekla.

Klaproth

Protože někteří si to komunistické „lépe“ pamatují. Někomu prostě střílení, kriminál a lopata do ruky neimponuje.

Mc Merkurion

… protože mají lidi naštěstí rozum a na jejich kydy už jim neskočí >>> nevstoupíš dvakrít do jedný řeky … jestli se ti to tak líbí, dojeď se podívat do Koreje, a uvidíš … a co se týče migrantů, tak asi nevíš, koho všeho sem komunisti pozvali … a to nemluvím o slavné bratrské pomoci …
… lidi se chtěj mít celkově lépe, proto nevolí komunisty !!!

anonym

Protože někteří lidé mají lepší paměť a moc dobře vědí, že komunismus nebyl žádný blahobyt. Omezování lidských svobod bylo na denním pořádku. Profilování občanů podle jejich politických názorů. Omezování svobody kamkoliv vycestovat. ČR má v těchto dnech jednu z vůbec nejnižších hladin nezaměstnanosti v historii, takže nechápu, proč tento argument vůbec zmiňujete, když v těchto dnes sotva někoho pálí… pokud chcete KSČM zpět jen proto, abyste měl lepší pocit, že Romové mají lopatu u ruky či spíš pod bradou, pak si velmi dobře rozmyslete, zda za tak krátkozraké uvažování nezaplatíme znovu příliš vysokou daň.

Emefej

Lidi je volí. Od příznivců střílení a zavírání dostali 7,8%.

ivzez

Protože mají rozum → vědí, že bychom se lépe neměli.

Přestože mám k polistopadovému vývoji i současné situaci
spoustu výhrad, považuji současný stav za mnohem lepší.

Návrat k předchozímu už podle mne sice nehrozí, ale jsem si jista,
že by došlo k omezení svobody. A na to jsem moc „háklivá“.

magorvkleci

Příležitost dostali a sami komunisti ji zničili. Člověk prostě není na společné vlastnictví, pracovitost, poctivost a obětavost založenej – ostatně kdyby byl, tak by žádnej stát nebyl potřeba. Funguje to maximálně do velikosti mafiánské rodiny, klášterního řádu, zločineckého klanu nebo kibucu, ale taky nic moc. Násilím to člověku vnutit nejde a vychovat člověka taky nejde.
Jakž takž fungujou mravenci nebo včely, ale jen dokud se dva roje nepustěj do sebe. Lidi takhle nefungujou a asi proto jsou na vrcholu potravního řetězce. Jak se to má s delfínama, nevím.

Dochy

Protože skvěle jsme se tu měli již 40 let.
K tvým poznámkám: Komunistická vláda vedla k tomu, že ani Ti co něco užitečného uměli, často neměli šanci něco dokázat. (např. vývoj a výroba lokomotiv u nás šla do kopru, dováželi jsme o generaci zastaralou techniku)
Mnoho lidí kvůli tomu aby byla zaměstnanost vyráběli věci, které nikdo nepotřeboval a nechtěl, takže z fabriky se po nějakém čase skladování vozily do šrotu…
Ad „migranti“ – v době komunistů jsme tu měli nadstandardní vztahy s některými africkými a asijskými zeměmi, takže v Praze na studijích bylo poměrně dost zahraničních studentů z nichž část tu zůstala (je fakt, že zde šlo zpravidla o ty co něco uměli a byli schopni a ochotni se přizpůsobit naší kultuře)

Některým umělcům bylo dovoleno zůčastnit se zahraničních akcí, ale po jejich odjezdu je označili za emigranty.

Práce: jen někteří si mohli své zaměstnání zvolit. Jiní i přes nadání museli kvůli „třídnímu původu“ jít na nejnižší pozice do výroby či zemědělství.

Romské čtvrti nejsou produktem kapitalismu, ale důsledkem komunistické politiky. Naše současná společnost se s tím nedokázala poprat. Nejsem si jist, zda nějaké přijatelné řešení existuje či existovalo.

xxx3

Svatá prostoto.....kdyby nebyl leden, tak bych se musel podívat na kalendář, jestli náhodou není duben.....ten první.

plebs

No jak se to vezme, je také příděl komunistů, kteří včas zahodili rudou knížku a vegetují na různých místech i v některých demo stranách vesele dál a budují kapitalismus