JáJsemKarel!

Proč lidé nesnáší Comic Sans?

Mně se ten font líbí.

Nejlepší odpověď
Tw!st

Protože to většina začala používat naprosto všude, i tam kde se to nehodí (například vážné záležitosti). Comic sans má být zábavný komiksový font. Když to někdo použije už i na pohřebové parte, pak to není úplně v pořádku.

Další odpovědi
anonym

Řekl bych že hlavní důvod je jeho letitost. Tenhle neprofesionální font navrženy vesměs jen pro některé první hry Microsoftu na prastarých Windows se historický systémem vleče až do současnosti, ale mnozí jsou na něj už po té době skutečně alergičtí. Především profesionálové v DTP oboru. Argumentují sice věčně tím, že každý styl písma má určité pole působnosti a určitý optimální způsob využití který se u comic sans příliš často nedodržuje, ale hlavním důvodem je podle mne skutečnost, že tento konkrétní font každý pozná už na dálku protože opravdu není tak snadno s jiným zaměnitelný a selektivní vnímání see pak spolu s dobou po kterou je tento řez písma v OS k dispozici postarají o to, že pozorovateli přeběhne mráz po zádech znechucením. Nejde jen o to, že lidé tento font používají na těch nejnevhodnějších místech, ale i o to že působí po vší té době jako neskutečně vyčpělé retro. Pro oči grafika je to asi jako kdybyste dnes vy na někom dnes zahlédla módu diskoték z 80tych let. Pokud je to komik tolik to nevadí ale kdyby se tak oblékali učitele, doktoři i presidenti bylo by to už maličko otravné.

ivzez

Protože je hrozný!
Druhé strašné písmo je Times New Roman.