paul1

Proč lidé neodchází z některých ohrožených oblastí?

Je hodně oblastí na světě, ze kterých lidé neodchází při nějakém nebezpečí – např. zemětřesení, výbuchy sopek, tornáda atd. , případně se tam bezprostředně po uklidnění situace vracejí, i když je pravděpodobné, že se nebezpečná situace bude opakovat Co je tam drží?.

Nejlepší odpověď
Drap

Je to jejich země. Vyrostli tam jejich předci, jsou s tím místem spjatí a považují ho za domov. Další věcí je, kam odejít? Většinou tam lidé mají práci, svůj majetek, svou komunitu a své kulturní prostředí a nechtějí jako ti co se do Evropy poslední dobou hrnou, aby je někdo živil a staral se o ně. Ono těch klidných míst, kam by se člověk mohl jen tak přesídlit zas tolik nezbývá.

Další odpovědi
Kepler

To je přesně to, čemu se taky divím a nerozumím tomu. Snad proto, že tam mají své kořeny a je to jejich domov. Nebo si třeba myslí, že právě jim se přece nemůže nic stát. Proč lidi jezdí autem, ačkoliv tak jen ČRdeli přijde o život několik set lidí ročně?

zjentek

Není místo, které by nebylo neohrožené. Zbytek je více o náhodě, nežli pravděpodobnosti.