sesednizkola

Proč lidé nechtějí platit poplatky exekutorům, ale platit ostatním tisíce na hodinu berou jako normální?

Takový exekutor musí vystudovat velmi těžkou vysokou školu, velmi tvrdě pracovat, platit své zaměstnance, asistentku a tak. Také práce s dlužníky je často velmi náročná. Proč většině lidem připadá normální zaplatit klidně i tisíc korun na hodinu třeba takovému automechanikovi, který se často s těží vyučil a pak jen leží pod autem, ale zaplatit poplatky exekutorovi, který musel dřít o dost víc aby mohl svojí práci dělat často nikdo nechce?

K položení otázky mě inspirovala jedna diskuze na internetu, kde se rozčilovali kolik si berou exekutoři jako poplatky. Přitom i ženská za pokladnou už má často dvacítku na účet.

Nejlepší odpověď
Kepler

Protože jejich taxy jsou prudce nepřiměřené (a ne jen jejich, ale i ostatních činných v exekučních řízeních). Jak by se ti líbilo zaplatit 15 000 za několikasetkorunové pohledávky?

Další odpovědi
Mc Merkurion

… až si zjistíš jejich taxy a činnost, budeš mluvit jinak, zatím si žij v iluzích …

ivzez

Jeden zásadní rozdíl bych viděla:

Automechanik pracuje pro toho, kdo mu platí,
exekutor proti němu.

autacek

No nazdar. Vážně nevidíš rozdíl třeba v tom, vyjet z počítače formulář a shrábnout za dluh na jízdném 18 Kč 18 tisíc Kč a takto v mžiku minuty vygenerovat takových příkazů nespočet, proti práci automechanika zalezlého půl dne pod autem, vyúčtujícího si pár korun, který musí platit taktéž značné režie a víc aut za tu dobu neopraví?