HorrorCorRep

Proč lidé natáčejí takové filmy je například Plivu na vaše hrobya pak se diví že je svět plný podobných událostí??

Uvedení film je čistě jen o ženském utrpení a ponižování a je spousta dalších takových a někdy i horších. Jak můžou lidé neustále podporovat takovouto propagandu jen skrz peníze a pak se divit když skupina mladistvých znásilní dívku 2× jí vyhodí ze 6 patra aby ji usmrtili škrtí ji nekonečné hodiny ji mučí a ponižují a pak její tělo pohodí na skladku viz. skutečna událost v nedávné době!

Nejlepší odpověď
iceT

Film má dvě verze,jednu z roku 1978 a druhou z roku 2010.

Režisér Meir Zarchi původně film natočil z naprosto jiného důvodu, než si diváci mysleli. Chtěl varovat a upozorňovat tímto filmem na páchání násilí na ženách, zobrazit opravdová muka znásilněných žen a otevřít myšlenku na spravedlivý trest. Film měl být tragickým dramatem, nikoliv hororem.

Film údajně vznikl jako reakce na Zerchiho osobní zkušenost, kdy zastavil znásilněné a zmlácené dívce u parku, vezl ji na policii, zde byl svědkem naprosto neprofesionálního a nelidského jednání ze strany policie, proti vůli policistů dívku následně odvezl do nemocnice.
http://www.csfd­.cz/film/10078-plivu-na-tvuj-hrob/zajimavosti/

Zerchi chtěl realitu znásilnění vyobrazit co nejpřesněji a přiznal, že diváky záměrně šokoval, ovšem bez toho, aby natočil cokoliv nereálného nebo neskutečného. Když zkoušel „sílu a efekt“ některých scén na náhodně vybraných divácích v malém promítacím sále, při druhé scéně znásilnění na kameni v lese jeden z přítomných můžů (povoláním elektrikář) zvolal: „To už je moc, tohle nezvládám!“ A opustil sál. Zarchi po této reakci zvolal: „Ano! Scéna funguje přesně tak, jak má!!“

Další odpovědi
led

Film bol nakrútený práve aby upozornil na tento problém.
Názor, ktorý tu uvádzate by sa mohol hodiť snáď na všetky akčné, kriminálne a iné násilné filmy bežne premietané nielen v komerčných, ale aj vo verejnoprávnej televízii.
Trochu s nadhľadom, aj v rozprávkach nájdete násilie, stínanie hláv a iné zabíjanie, podvody a podobna. Aj tie by sa mali preto zakázať?

ten který je

Protože začíná éra dekadence.Stačí se podívat kolem.

www

Chtějí zaujmout, vydělávat a nehledí vpravo ani vlevo a mají pocit, že vše by se dělo i bez jejich filmů.
Film jsem neviděl.

anonym

Co to je za pseudohumanistický blábol?

Někdo chce natočit nějaký film, tak ho natočí a zároveň nikoho nenutí se na něj dívat, je zcela v pořádku.

badisko

Ze se ti neco nelibi neznamena ze neni dobre nato upozornit ..a mas to popletene ten film byl pokud by ten film byl inspirovan skutecnou udalosti tak ty na poukazoval na svet jaky je …uz nekdo provedl neco stejneho kvyli filmu ?…Tak treba nedavna udalost kluciny kterej hral s kamaradem hru a tu hned rano prenesl do reality vzal tatovi auto frcel jsi to po dalnici nez ho poldove zastavili barierou z aut klucina to neprezil a byl k vuli tomu humbuk jak pras*…takze je rozdil koukat na filmy a nebo to prenest do reality …kdyby jses na to dival jen s tveho pohledu nemohly by byt filmy ..hry atd …a pokud jde o nasili to k cloveku tak nejak patri od prirody ne v takovem meritku jako ve filmech (nekdy by to ale predcilo vsechny filmy a fantazie )…ale kdo netrhal moucham kridylka a mraveneckum nozicky …?..Vzdyt je to take forma nasili …!! Lide jsou ruzni a lidske povahy taktez …navic nekteri lide se daji velice snadno zmanipulovat a prebrat myslenky druhych …zde na techto strankach to vidime every day…;D

anonym

Přiklonila bych se asi nejvíc k odpovědi nanifaka. Nikdo nenutí nikoho, aby se na nezdravé ukrutnosti díval. Ty jsou ve filmech, zprávách, ale i ve většině počítačových her.
S návratem naší společnosti ke kapitalismu se zhoršily mezilidské vztahy. Peníze nabyly podstatného významu pro naše životy. Je škodou, že i rozvoj techniky blokuje komunikaci mezi lidmi. Běžná je situace, kdy si kolegové z kanceláře do vedlejší kanceláře raději zavolají mobilem, než aby se zvedli ze židle, popošli pár kroků a problém vyřešili přímo.
Bez zprostředkování komunikace technikou nějak přestáváme fungovat (ke škodě nás všech).
Nevnímala bych ovšem tuto situaci jako dekadenci. Pokrok lidstva je nezadržitelný. Posouváme se kupředu, ačkoliv v některých obdobích se to tak zdát nemusí. Aby člověk mohl pochopit, co v životě nechce a odmítá, musí poznat, co to vlastně je. Útočení, napadání se, soustavné útoky, mamonářství, plytké žvástání a bohapusté mrhání časem na neužitečné blbosti, co nikam nevedou, jednou musí každý rozumný tvor ze svého života vypustit. Žijeme moc krátce než abychom své životy zbůhdarma proplýtvávali. Závist, nenávist a jiné negativity život otravují nejvíc tomu, kdo jimi „žije“.

anonym

Nevěřím že takový film existuje. A jestli je, tak je to pro peníze. A ty peníze dají ti, co si to chtějí koupit. Ano, to se nestalo ve filmu, to bylo v neskutečné realitě. Vysvětlím jen krátce je potřeba mít hodně empatií k lidem abys to mohla pochopit. Když chce žena muži hodně ublížit, protože se nemaj nikdy rádi, už si lezou na nervy, to platí pro dospělé, tak žena útočí na mužův penis, na jeho to, co dává sémě. To je velice účelné a primitivní. Když chceš zaútočit na muže, zaútoč na jeho JÁství, které je jeho. A to je plození. V dnešní době to dělá mnoho prodavaček nejen v marketech. Tím, že v alkoholovém opojení, vcelku předtím přátelském povídání, kdy se znáte jako dobří spolužáci, ano?, se neočekávaně opijete, pak jako ty, ta dívka co by měla být doma, mu řekne že cituji: já dám na facebook, že jsi homosexuál, že jsi to nechtěl a že se ti nepostavil. Promiňte mi, ale fakt to tak funguje, že vždycky ta žena která tak zneuctila jeho postavení, špatně skončila. Možná je k tomu studie, možná není, stačí poslouchat jak to funguje. No a když to tady tak zafungovalo, tak to byli kamarádi, kamarádky. Temperamentně hluční, otevření, živí. Nic na tom, že ve 20ti se každý/á hledá, zkouší mody snaží se líbit. Hlavně ať nechlastají! Podívej, kdyby to řekla temperamentně chudšímu, introvertovi, těch je ovšem více typů, tak by ji nezabil, jen by to měl v sobě a trpěl by tím. Ovšem by tu holku měl rád pořád naproti tomu že se o něm na facebooku píše že je buzerant, ale rozhodně by tedy pokud by nebyl od dětství nějak poškozen, neměl by ublížit. Chce to trošku číst co píšou, a taková klíčová slova zkopírovat do schránky a dát do vyhledávače google. Pak se dostaneme k různým temperamentům, kteří musí mít vše pod kontrolou, a pak lidé, co jim třeba utíká vlak. Ale je to rozhodně zajímavá otázka a děkuji za ni, byl jsem zde pro něco jiného, než to vše stačím popsat aby se to dalo číst, nevím kdy oloupám brambory a uklidím. Vesměs s tím pachatelem souhlasím protože jsem vše pochopil. Aby k tomu nedocházelo, je nutné zakázat konzumaci alkoholu všem do věku, než je takové výbušnosti přejdou a alkohol dávat těm, koho z práce bolí tělo, bolí zuby, podle Bible je dovoleno na žal a žaludek. Jinak to nemá smysl.

-
Odkaz na hudbu na této stránce přidávám, nejsem z těch panelákových houfů, vidím vše vlastním okem a líbí se mi nekomerční hudba bez poplatku, že to někdo dělá, aniž by z toho měl prospěch.

Zdroj: https://soundclou­d.com/technos­haman50/ignis-spiritus-master-edit

led

„Nevěřím že takový film existuje.“
dokonca jestvuje aj divadelná hra. V Bratislave ju režíroval Ján Ďurovčík.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

badisko

Příspěvek smazán administrátorem.

HorrorCorRep

led : myslím si že jako upozornění by nám mělo bohatě stačit těch několik mnoha filmu kde to není ukázáno až tak do podrobná nebo by jsme si sami měli vzít příklad z dějících se událostí které se dějí všude kolem nás neříkám že by se měli zakázat filmy kde je trochu víc násilí na druhou stranu je asi pravda že násilí k naší civilizaci už patři od nepaměti a melo by se o tom mluvit tak mi teda někdo vysvětlete když se natočí nějaký takoví film dostane na to několik mnoho nominací ale když o tom začne někdo mluvit příliš otevřeně a někdy i na veřejnosti například v různých písničkách repu apod. (Např. MW Masový Vrazi) jejich texty jsou brutální a velmi výstižné všichni je ale proto odsuzují že odbočují z řady a i v některých skladbách říkají tvrdou pravdu. Nebo na některých internetových stránkách tak je považován za někoho kdo by hned chtěl zakazovat všechny filmy kde se ukazuje trocha násilí navíc si myslím, že přehnané násilí v pohádkách je taky trochu vymývaní mozku všechny lidi krmí tím jedním a tím samým ale jak mile si někdo řekne svůj názor většina lidí ho za to odsuzuje.

PS: v tom filmu který jsem uvedla to podle mého názoru už přehání to jsem zatvrzelá liberalistka.

anonym

Předně jde o to, že každý člověk má právo nejen mít vlastní názor, ale také jej obhajovat a stát si za ním.
Nebudu o Tvých slovech polemizovat, máš totiž pravdu. Okamžitě mi vytanula na mysli představa, kam by se lidstvo ubíralo, kdyby bylo sešněrované, poslušné a fungovalo bez občasných úniků mimo rámec. Je to něco podobného jako cyklistický peloton. Dopředu táhnou každé společenství ti, kteří nemlčí, umí své názory a myšlenky ztvárnit a dokáží si za nimi stát i proti „pohodlné“ většině. Jsou to „mistři úniku“.
Na „svinstvo“ v naší lidské společnosti je třeba poukazovat. Je ale také třeba vybrat k tomu použitelnou formu. Tedy formu, kterou bude většina ostatních schopna přijmout a pochopit.
Nejhorší vlastností člověka je lhostejnost.