adam159

Proč lidé naslouchající vzdálenému zvuku mimovolně otevírají svá ústa?

Nejlepší odpověď
dubraro

Proto, aby lépe slyšeli.
Při pootevření úst dojde prostřednictvím Eustachovy trubice k vyrovnání tlaku ve středním uchu s tlakem atmosférickým, uvolní se tlak na ušní bubínek, který pak může lépe zachytávat zvuk.

Další odpovědi
led

1 – Aby mu malo kadiaľ odísť to, čo mu v hlave zaberá priestor, potrebný pre príjem vzdialeného zvuku.
2 – Otvorením úst vyrovnávate vnútorný pretlak zbytočných myšlienok s vonkajším tlakom na príjem zvukových vnemov.
3 – jednoducho si to vyskúšajte prakticky