hnedodpovez

Proč lidé léky snižují horečku?

Je mi jasné, že horečka je nepříjemný stav, ale tělo přece tu zvýšenou teplotou vyvolá záměrně, aby zabila viry v těle, tak proč se lidé snaží tuto teplotu srazit?

Nejlepší odpověď
Edison

Protože by se mohlo tělo „uvařit“. Nejcitlivějším orgánem na teplo je mozeg. Proto se u různých chorob také měří teplota v průběhu dne. Aby se vědělo, kdy si tělo odpočine a kdy je aktivní. Průběh teplot rovněž ukazuje na různé nemoci.

Další odpovědi
anonym

Ahoj hnedodpovez, to je právě ta chyba, kterou většina lidí dělá. Tabletky jsou pouze na akutní stavy, ne na 37°C. Některé ale dokáží tělu právě pomoci tím, že působí proti zánětlivě (zabíjí bakterie) a tělo na sníženou populaci těchto ,,cizopasníků" reaguje snižující se teplotou.

df

Z různých důvodů

např.

  1. Nejsou dostatečně informovaní
  2. Nevěří tomu
  3. Nechtějí-nemohou ležet protože se o někoho starají, nebo jdou do práce
  4. Bolí je strašně hlava a proto si vezmou tabletku, čímž se sníží i zvýšená

    teplota

atd atd atd

Rokio

Aby jim nebylo blbě a mohli jít do práce.

Pepa25

Další troll … ☹