Karelcz

Proč lidé kupují nemovitosti přes makléře?

Jaký to má smysl? Poté je nutné zaplatit hodně za práci makléře. Daná nemovitost je navíc inzeruje pouze na webech firmy ze které makléř je, jinde to je za peníze navíc.

Když si to prodám sám na webu, kde se prodává bez maklérů, tak ušetřím statisíce na provize z celkové ceny. A přehled nemovitostí je všude. Bez prostředníků.

Nejlepší odpověď
suaeda

Pokud např. prodávám nemovitost ve svém okolí tak si to pohlídám a prodám sám. Pokud ale prodávám nemovitost, která je od mého bydliště vzdálená přes 200 km tak je výhodnější využít slušné realitky. Jednak nemám čas neustále jezdit ukazovat případným zájemcům nemovitost a dále za mne realitka (tedy ta slušná) na místě vše vyřídí a oněch pár procent z prodeje si zaslouží.

Další odpovědi
cochee

Na otázku ti neodpovím přímo, ale IMHO je to úplně totéž, jako proč lidé kupují jetá auta přes autobazary :) i to i ono má svá pro i proti.

cukrar

Ten co tomu nerozumí, raději zaplatí realitce. Mýlíte se, že se nabídka vyskytuje jen na stránkách jedné firmy.
Klidně můžete mít prodej u více realitek.

led

Je to v určitom smere jednoduchšie aj pre predávajúceho aj kupujúceho.
„Vaše starosti na moju hlavu“, prirodzene za to treba zaplatiť.
Realitky a realitky… navonok rovnaké a je medzi nimi rozdiel. Ale nájdú sa aj medzi množstvom príživníckych realitiek s mohutnou reklamou a minimálnou prácou pre klienta, no zato s obrovskými ziskami, nájdu sa aj realitky naozaj poctivé, s odbornou kvalifikáciou a plným nasadením, realitky, ktoré naozaj „Vaše starosti preberajú na svoju hlavu“ ale priznám, neviem, či prstov na dvoch rukách nie je viac.
Ale stále sa nájdu ľudia, ktorí jednoducho nemajú skúsenosti, nemajú toľko času a nervov s obiehavaním nemovitostí, nemajú odborné znalosti stavebníkov, ani právníkov, jednať sa ako na trhu možno predsa aj pri kúpe vily na Hradčanoch, ale koľko ľudí sa v dnešnej dobe ešte vie jednať o cene?
„Proč lidé kupují nemovitosti přes makléře?“ je to otázka dopytu a ponuky, kde platia určité základné pravidlá. Môže byť sebelepšia firma, ak nemá zákazky a jej práca nemá odbyt, zanikne. Ak nebude záujem o maklérov, stane sa z nich „vyhynutý druh“, ale pokiaľ o nich bude záujem… aj mastodonti dokážu prežiť, ak im vytvoríme na to podmienky.

lexx

ze stejného důvodu proč kupují starší auta přes předražené bazary zatímco nabídek na webu či v inzerci je hafo

Emefej

V řadě případů je prodej přes realitku pohodlnější. Prodával jsem nemovitost v okrese Plzeň-sever, bydlím 130 km daleko. Opravdu jsem neměl čas ani chuť tam jezdit se zájemci na prohlídku. Realitka vše zařídila, včetně všech potřebných formalit, já jsem jenom inkasoval peníze. Při přímém prodeji jsem určitě mohl utržit víc, ale pohodlí při prodeji přes realitku zvítězilo.

pusinka50

Realitka mi sehnala mnohem více zájemců o koupi mého bytu, než jsem já našla na internetu. A kolik peněz a času by mě stálo obvolávání všech potencionálních zájemců. Potřebovala jsem koupit menší a prodat větší byt. Má realitní makléřka byla velmi trpělivá, šikovná a oddaná své práci. Umožnila mi prohlídku malého bytu na prodej, zda by byl pro mě, ale byl příliš malý. Pak sama navštívila byt, který jsem měla vyhlídnutý, zda by usmlouvala nižší cenu. Až mi nakonec našla zájemce, který dal cenu, na kterou jsem ráda přistoupila.
Realitka ušetří čas a nervy a hledání právníka se sepisováním smluv, pomáhá dohodnout podmínky vystěhování, zajistí vložení peněz kupujícího na účet atd.
Raději dám provizi realitce, než to vše organizovat sama.

Navíc, v případě, kdy rozhoduje vzdálenost nemovitosti od místa bydliště, je realitka jasná volba.