ivosek2

Proč lide chrapou?

Je to způsobeny ze ma hleny?

Nejlepší odpověď
marci1

Chrápání je dýchání způsobem, při němž se tzv. měkké patro v dutině ústní chvěje a vydává chrčivý zvuk.
Příčinou může být tzv. spánková apnoe, kdy postižený ve spánku nedýchá někdy až 90 vteřin. V důsledku toho má tělo nedostatek kyslíku a produkuje nadměrné množství adrenalinu. To pak může mít za následek vysoký krevní tlak, větší riziko onemocnění anginou pectoris a srdeční obtíže. Příčina chrápání může být i ve velkých krčních mandlích nebo ve velkém kořeni jazyka.

Zdroj: http://www.zdra­votnimagazin.cz/zdra­vi.4/proc-lide-chrapou.7460.html

Další odpovědi
dnb

K chrápání dochází při zúžených dýchacích cestách mezi nosem a krkem. Dýchací cesty se zužují, protože jsou svaly v krku při spánku uvolněnější. Když jsou při vdechování kyslíku dýchací cesty zúžené, vzduch se bude muset pohybovat rychleji než dříve a bude větší silou narážet na tkáně měkkého patra a čípku v ústech, což způsobuje vibrace, které vytvářejí chrápání.
Doplňuji:
ptáč >>> a jinak v pořádku? To co jste napsal je sice zajímavá teorie, ale myslet si ji můžete, jedině vy. Vydávat ve spánku zvuky, může být nad míru nebezpečné, stejně jako, spát zcela potichu. Řekl bych, že tichý spánek je ještě o něco bezpečnější, neboť na sebe hlasitým chrápáním neupozorníme a váš blízký tvor si člověka ani nevšimne.
Vtipné poznámky si prosím nechte pro děti do 1. max. 2. třídy, tady je vám nikdo nesežere.
Vy se fakt domníváte, že chrápou úplně všichni? Proč? Chrápání způsobuje výše uvedené a určitými prostředky se dá omezit, či zcela odvrátit. Ti, co jsou v pořádku, nechrápou.
Chrápání může v poslední řadě způsobit i úmrtí, jelikož se člověk během spánku dusí a na nějaký čas i přestává dýchat. To samozřejmě může vést k zástavě srdce, nedostatkem kyslíku.

Zdroj: http://www.me­dicalcomfort.cz/pri­ciny-chrapani.html

ptáč

Spousta lidí to zkoumá a z takových lidí se stali ujídači chleba. Chrápe se především pro vlastní bezpečí. Aby si tělo mohlo odpočinout a nemuselo být v neustálém napětí, vydává varovné zvuky. Jsou dostatečně výhružné a varují případného blízkého tvora. Nic na tom není.
Doplňuji:
Sice správná odpověď, dnb, taky odpovídá nač se ivosek2 ptal, nicméně pouze popisuje jak k tomu dochází, ale neřeší tu pravou příčinu.
Tu jsem napsal já.
Podobně by se dalo vysvětlit, proč ptáci létají.