Avatar uživatele
Zlatý

Proč lidé chodí stále na předváděcí akce,kde se k nim chovají tak hrubě, i když se o tom stále informuje ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Přidám ještě 2 pohledy, sice právní a morální.
1) Nekalé praktiky se mohou dít jen díky mezerám v zákonu.
2) Senioři jsou tzv. ze staré školy, tzn. že dané slovo platí a sliby se samozřejmě plní.
(Proto tolik kauz, kdy cizí podvodník se vydává za potomka v nouzi a vytáhne z poctivých staříků část jejich celoživotních úspor).
Obdobně právní rámec předpokládá podnikatelskou etiku, platební kázeň, zodpovědnost a obecnou zodpovědnost (v podnikání i u půjček - jak u dlužníků, ale i vyčůraných lichvářů).
Legislativa teprve se zpožděním a zdlouhavě reaguje na nehorázné fígly, jichž se neštítí "podnikavci"
Předváděcí firmy obdržely sice 5,5 mega pokut za r. 2012, ale teprve v posledních měsících se projednává odejmutí živnostenských oprávnění těch nejkřiklavějších případů.
Dokument "Šmejdi" to skrytou kamerou popisuje s děsivou brutalitou, - doporučená osvěta pro všechny důvěřivce, co snadno sedají na lep.

Ostatně, nic nového, již v 15. stol. pronesl Niccolo Machiavelli památná slova:
"Jako je třeba dobrých zákonů na udržení mravů v lidském společenství,
stejně nutné jsou obecně dobré mravy k zachování dobrých zákonů".
Jako vždy, není na škodu odkaz na totéž téma na zdejších stránkách, viz zdroj:

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/search? q=p%C5%99edv%C3%A1d%C4%9Bc%C3% AD%20akce

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

protože senioři jsou horší než malé děti...krásně je to vidět v novém filmu Šmejdi...je to opuštěnost, ale taky taková, jak to nazvat, závist, rivalita, nevím...hele Máňa tam byla, a já ne...no to je hrůza, příště musím jet taky...
Doplňuji:
Šmejdi - dokument - režie Silvie Dymáková...teď je to zrovna v kinech viz: http://dokina.tiscali.cz/… časem se to určitě bude dát sehnat i jinde...


Avatar uživatele

Je třeba si uvědomit, že dnešní senioři jsou "následnými produkty socialismu". A socialismus bylo období, kdy takoví šmejdi jako jsou dnešní zástupci firem nabízející předražené zboží, by si ani "neškrtli". Seděli by za podvod, ne-li za horší delikty.
Prostě tahle skupina důchodců takové jednání nezná. Většinou jsou to lidé, kteří berou tyto akce jako možnost něco nového zažít, ještě něco uvidět a protože většinou všichni šetří, tak otázka ceny je pro ně také zajímavá. Jsou to levné zájezdy.
Samozřejmě k těm lákadlům přistupuje tvrdý byznys. A na ten nejsou tihle lidé ani zvyklí, ani připraveni. Znám ze svého okolí dost lidí, kteří na takovéhle akce nebo na předváděčky rádi chodili, protože si pokaždé odnesli něco jako pozornost. Když prodejci "přitvrdili" a nutili jim předražené zboží, tak třeba dvakrát přitáhli domů něco, co jim absolutně nebylo k užitku a potom se toho chtěli zbavit. Většinou neúspěšně. Ale poučili se a jezdit přestali. Ne všichni. U některých se vytvořila na objíždění předváděček skutečná závislost a potom měli i jejich potomci hodně starostí, jak takového dědečka nebo babičku "srovnat".
Je tu mezera v legislativě. Stát by měl takovéto jednání jako hyenismus tvrdě potírat. I ti prodejci budou jednou seniory. Je jenom otázka zda díky současné praxi budou potom méně dětinští a důvěřiví než jejich dnešní oběti.


Avatar uživatele
Bronzový

Až zestárnete a zůstanete sami. Vaše děti přijedou jen pro dárek nebo v době kdy dostáváte důchod tak možná taky hodně pochopíte. Za druhé jsou to lidi co si prošli celým životem a měli by znát hodnotu peněz. Jen co by neudělali pro své děti aby je zase uviděli. Mám v sousedství takové to staroušky.


Avatar uživatele
Stříbrný

No, oni to možná berou jako výlet, jede se tam autobusem, je tam taky slíbený nějaký program, a ke všemu dostanou i jídlo, tak jedou


Avatar uživatele
Bronzový

Taky jsem slyšel, že něktří důchodci jsou na tom dokonce závislí. Či je to pro ně jakési povyražení. Nikdo se o ně nestará, nudí se, tak jezdí na předváděčky, kde si pokecají s lidma.
Film Šmejdi jsem ještě neviděl, jen jsem o něm četl. Kde se to dá shlédnout :P


Avatar uživatele
Zlatý

Funna to popsala přesně. Jen bych dodala, že tam hraje velkou roli i chamtivost, protože senioři hodně slyší na slevy, a když jim někdo slíbí něco navíc - zadarmo - mají dojem, jak vydělali.
Prodejci mají marketing a projev dokonale zmáknutý. Viděla jsem kdysi jejich přípravy a je to něco podobného, jako by se modlili a vyzývali svého Boha. Boha peněz. Prodat za každou, skutečně za KAŽDOU cenu. To, že je to manipulace a hyenismus je věc jedna, to, že se na světě stále najdou lidé, kteří to kupují, druhá. Ohyzdné je to v případě těch lidí, kteří skutečně jen slepě důvěřují (věkem to jde také obvykle s intelektem trochu z kopce, člověk se často stává infantilnějším). Pak je ta druhá skupinka - chamtivci. Nemůžu si pomoci, ale ty nelituji. Když slyším jak se někdy blbě vytahují, docela jim to pak přeji.

Sice trochu z jiného "ranku", ale určitě příbuzného. Stojí za shlédnutí i film Český sen.


Avatar uživatele
Registrovaný

Protože jsou hloupí a hamižní.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 517
Zlatý gecco 307
Zlatý marci1 301
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 254
Zlatý annas 195
Zlatý briketka10 174
Zlatý Lamalam 140
Zlatý ReHu 133
Zlatý Kepler 125

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.