teríík

Proč létá,neklesá a nestoupá balon??(mam na to referát)

referát
Doplňuji:
Proč balon na létání neklesá a nestoupá??Proč vlastně létá??

Nejlepší odpověď
www

Právě jsem se s jedním referátem seknul a odpověděl ☹.
Takže proto: nejasná otázka-není balon jako balon a tady učebnici nenahrazuj. Navíc, je k tomu potřebná vlastní úvaha, kterou ti vypracovaná odpověď nenahradí, ani nepomůže.
Doplňuji:
Jen malá nápověda:
Zamysli se proč vůbec balón(sportovní a dopravní prostředek) stoupá? Ze stejného fyzikálního principu i klesá, nebo zůstává ve stejné výšce.

Další odpovědi
Mia.F

Balón klesá a stoupá podle toho, o kolik teplejší je vzduch v něm, než vzduch v okolí. Čím je vzduch v balonu teplejší, tím rychleji stoupá. A právě to stoupání a klesání ovládá „pilot“ balonu plynovým hořákem. To, jestli balon stoupá, klesá nebo zůstává ve stejné výšce ovlivňuje zejména vůle a šikovnost „pilota“ balonu (plus další vlivy jako vítr, termika a podobně, ale tím tě nebudu zatěžovat).

mosoj

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/archimeduv-zakon-2

venkovan

Jen na okraj – nezapomeň, že balóny se plní různými médii. A podle toho čím jsou plněny se také let ovládá.