dasman

Jak je možné, že led klouže?

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Proč led klouže?

Odpovědi
Kelt

Led neklouže, ale když máme brusle, tak tlakem na led se vytváří kapičky vody, po kterých klouže kov brusle. Pokud je teplota pod bodem mrazu tak tlakem led taje. Spočítej se tlak na ploše brusle a uvěříš a bude ti to jasné.

agentpv

Led klouže, už mnohokrát jsem na něm uklouzl i v normálních botech!! Má hladký mokrý (vlhký) povrch.